Wakacje w górach z rodziną? Sprawdź co warto ze sobą zabrać.

Wyjazd z rodziną (w skład której wchodzi małe dziecko) w góry, nie jest wcale taki prosty. Przed wyjazdem trzeba przemyśleć szereg aspektów, związanych zarówno z celem naszej podróży jak też… z zagospodarowaniem wolnego czasu.

Pierwsza kwestia – dokąd jedziemy?

Jeśli wyjeżdżamy w góry z małym dzieckiem, raczej podarujemy sobie bardziej wymagające trasy. Nawet jeśli jesteśmy doświadczonymi górskimi wędrownikami, nie zapominajmy o tym, że małe dziecko zawsze osłabi naszą koncentrację. Wtedy zaś o wypadek nietrudno.

Druga kwestia – za ile jedziemy?

Jeśli już podjęliśmy decyzję dokąd chcemy jechać, warto przemyśleć maksymalny budżet jaki chcemy przeznaczyć na tą imprezę. Będzie on oczywiście o tyle większy, o ile większa liczbę osób zabierzemy ze sobą. Większy budżet pozwoli również zagospodarować czas naszym dzieciom, jeśli na przykład pogoda nie pozwoli na wyjście w góry. Koniecznie musimy zadbać o noclegi. Do dyspozycji mamy prywatne kwatery, pokoje hotelowe lub przestronne apartamenty. Zakopane jest drogim miastem, jednak z odpowiednim wyprzedzeniem można znaleźć coś w promocyjnej cenie.

Trzecia kwestia – atrakcje

Jeśli jedziemy z małymi dziećmi, nie zapominajmy o tym, że musimy zadbać o ich czas wolny. Zabierzmy więc ze sobą jakieś ciekawe gry (najlepiej planszowe) a także nieco zabawek edukacyjnych.

Myśląc o atrakcjach nie powinniśmy zapominać również o ich odpowiednim zaplanowaniu. Wypady na basen nie mogą być zbyt częste, gdyż najprawdopodobniej zrujnują nasz budżet. Pomyślmy o spacerach, zwiedzaniu i wielu innych rzeczach, jakie można robić całą rodziną.

Czwarta kwestia – wyposażenie

Doszliśmy już do najważniejszej kwestii, czyli do… wyposażenia, jakie każdy uczestnik rodzinnej wyprawy w góry powinien posiadać.

1. Ciepła odzież – dotyczy to głównie dzieci, ale nie tylko.

2. Odzież przeciwdeszczowa – doskonale sprawdzą się tu tanie, lekkie palta, które można nałożyć na każdy rodzaj odzieży. Nie wybierajmy jednak popularnych worków, zbyt szybko ulegają one zniszczeniu.

3. Wygodne buty – jeśli decydujemy się na lekkie trasy, możemy „od biedy” wybrać adidasy. Jednak w praktyce znacznie wygodniejsze okazują się zwykłe trekkingi. Również dla dzieci.

4. Pierwsza pomoc:

– Bandaż elastyczny.
– Plaster na rolce.
– Jałowe opatrunki.
– Woda utleniona.
– Rękawiczki lateksowe.

5. Nie zapominajmy również o latarkach, powerbankach, termosach (mogą przydać się nawet w lecie) itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here