Podróże a... dziecko

Czy wspólna podróż z małym dzieckiem musi być utrapieniem dla rodziców? Czy może lepiej „odpuścić” sobie i poczekać, aż nasza pociecha trochę podrośnie? Okazuje się, że podróż z dzieckiem wcale nie musi być wyrzeczeniem. I co ważne – nie jest z góry skazana na porażkę.

Przemyśl to!

Jeśli nasze dziecko ma już kilkanaście miesięcy, doszliśmy pewnie do wniosku, że musimy dostosowywać całe nasze życie do niego. To samo dotyczy obieranych przez nas kierunków podróży. Jeśli dziecko jest małe, warto zastanowić się nad wyjazdem gdzieś niedaleko. Nawet jeśli nasza pociecha zachoruje, zawsze możemy szybko wrócić do domu. Starsze dziecko można już zabrać za granicę. Niemniej radzimy dobrze zapoznać się z tamtejszą okolicą i klimatem, by nasze wymarzone wakacje z dzieckiem były udane.

Pakowanie

Pierwszym pytaniem, jakie postawimy sobie przed naszym zaplanowanym wyjazdem, będzie „co i jak spakować?”. Jednak bez obaw – z biegiem czasu okaże się, że pakowanie nawet na dwutygodniowy wyjazd w góry nie musi być uciążliwe. Wystarczy posiadany przez nas sprzęt i kilka dodatkowych akcesoriów.

Przykład? Po co kupować zaawansowaną technicznie zasłonkę samochodową, jeśli możemy skutecznie zastąpić ją zwykłą pieluchą tetrową? Po co godzinami wybierać nowe ciuchy, skoro można wziąć to, w czym dziecko chodzi „po domu”? Bez obaw – nasze dziecko nie musi wyglądać tak modnie jak paryskie modelki.

Przejazd

Nie ważne czy jedziemy samochodem, czy po raz kolejny lecimy z dzieckiem samolotem. W każdej sytuacji dziecko nie przestanie nas zadziwiać i zaskakiwać. Jaki z tego wniosek? Nie zaplanujemy całej trasy przejazdu i kilkunastodniowych wakacji już w domu.

Może się okazać, że przejazd na miejsce wypoczynku może być dla dziecka równie fascynujący, co same wakacje. Zastanówmy się, jaki środek lokomocji nasze dziecko lubi najbardziej. Jeśli jest taka możliwość – sami spróbujmy wybrać taką trasę przejazdu, by również i ona stała się atrakcją dla naszego dziecka. Dzięki temu czas jaki poświęcimy na przejazd upłynie nam znacznie szybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here