Szczyrk

Usytuowany w Beskidzie Śląskim Szczyrk to miejsce, które potrafi zachwycić przepięknymi krajobrazami i pełnią natury. Jest to bez wątpienia miejsce topowe, jeśli chodzi o mniej huczne lokalizacje turystyczne na mapie Polski. Szczyrk, choć jest popularnym i znanym miejscem, nie jest aż tak oblegany, jak Zakopane. Warto zobaczyć tu wiele ciekawych miejsc i skorzystać z licznych atrakcji turystycznych, szczególnie w okresie wakacyjnym. Zwłaszcza jeśli wypad latem kojarzy się nam nie tylko z szumem morskich fal, ale również z niezmąconym krajobrazem górskim.

Z czego słynie Szczyrk?

Szczyrk to niewielkie miasto o charakterze uzdrowiskowo-turystycznym położone w województwie śląskim. Jest popularnym kierunkiem wypoczynkowym dla wielu turystów, szczególnie zamieszkujących region Małopolski i Śląska. Miasteczko posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy szereg wspaniałych, bogato wyposażonych miejsc dla podróżnych, choćby takich jak Skalite Hotel w Szczyrku – https://hotelskalite.pl/. W okolicy warto odwiedzić muzea, galerie sztuki oraz kościoły. Miłośnicy historii z pewnością zainteresują się zabytkowymi chatami góralskimi, które zachowały się w niektórych okolicznych miejscowościach. To miasto, które łączy swój górski, turystyczny charakter z naturalnością i pięknem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – bez względu na to, czy przyjeżdża w celach sportowych, czy też planuje wypad rodzinny na wczasy. Wśród największych atrakcji Szczyrku wartych do odwiedzenia latem wyróżnia się m.in.:

  • Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego,
  • Galerię sztuki Bator Art Gallery,
  • Sanktuarium świętego Jakuba,
  • Skrzyczne,
  • Malinowską Skałę,
  • Kompleks skoczni narciarskich Skalite.

Jak jeszcze można wypoczywać w Szczyrku?

W Szczyrku znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Warto zobaczyć Skocznię Narciarską im. Adama Małysza, gdzie organizowane są liczne imprezy sportowe. W okolicy miasta znajduje się również malowniczy Rezerwat Przyrody Żywiec Beskidzki, a także wiele pięknych punktów widokowych, takich jak Biały Krzyż, Skrzyczne, czy Klimczok. Główna droga Szczyrku ciągnie się przez kilkanaście kilometrów: od zjazdu z trasy S1, aż do końca w miejscowości Malinka. To duży powierzchniowo teren, w którym można znaleźć mnóstwo atrakcji. Mimo dużej popularności Szczyrku baza hotelowa i narciarska jest naprawdę bardzo duża, dzięki czemu bez większych trudności można znaleźć idealne miejsce na wakacyjny pobyt. Nie sposób nie odwiedzić także okolicznych miejscowości, w tym Wisłę czy Milówkę. Bez wątpienia w Szczyrku jest co robić – zarówno samemu, jak i parze czy z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here