Wakacje to czas odpoczynku i podróży. Kiedy nareszcie mamy trochę wolnego czasu – możemy spakować walizkę i wyruszyć w świat. Podróże to nie tylko doskonała forma relaksu, ale również przygoda i czas odkrywania nowych miejsc oraz samego siebie.

Będąc w zupełnie nowym miejscu dowiadujemy się o sobie nowych rzeczy, stajemy przed nowymi wyzwaniami i musimy uczyć się nowych rzeczy. Jeśli znudziły Ci się podróże po Europie i pragniesz wybrać się w jakiejś bardziej egzotyczne miejsce, w którym doznasz szoku kulturowego to Sri Lanka będzie idealnym kierunkiem dla Twoich podróży! Czemu warto wybrać się akurat w to miejsce? Przeczytaj o tym w poniższym artykule!

Kiedy najlepiej jest się udać w podróż na Sri Lankę?
Najlepszy czas na wizytę na Sri Lance to okres od grudnia do sierpnia, ponieważ jest to czas pory suchej, kiedy wilgotność powietrza oraz temperatura będzie najlepsza do zwiedzania. Jeśli chodzi o północ oraz wschód Sri Lanki to zdecydowanie najbardziej dogodnym momentem przyjechania w te rejony będzie okres od lutego do sierpnia. Natomiast zachodnie oraz południowe wybrzeże i centrum najlepiej i najbezpieczniej jest zwiedzać pomiędzy grudniem, a marcem. Jest to czas kiedy temperatury są umiarkowanie wysokie, nie ma obfitych opadów i jest to sezon typowo turystyczny.

Co warto zobaczyć będąc na Sri Lance?
Przygotowując się do podróży na Sri Lankę dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty biura podróżniczego Planet Escape, w której zawarte jest zwiedzanie takich miejsc jak: Tangalla, Yala, Kandy, Waikkal, Sigirya, Habarana oraz Nuwara Eliya. To właśnie w tych miejscach będziemy mogli spróbować aromatycznego curry oraz zobaczyć piękne, zielone palmy i bajeczne, dziewicze plaże. Sri Lanka to bezkresne plantacje herbaty, kardamonu oraz wanilii – których widok zapiera dech w piersiach. To tutaj będziesz mógł całymi dniami i wylegiwać się oraz odpoczywać na plażach „Łzy Indii” oraz przebyć magiczną podróż trasą prosto do Małej Anglii, czyli Nuwara Eliya.

Zobacz na własne oczy bajeczne plaże Tangalla!
Tangalla to królestwo plaż, które są nieskomercjalizowane oraz puste – obecnie trudno jest gdziekolwiek znaleźć jeszcze tego typu plaże. Można tutaj leżeć sobie na złocistym piasku w cieniu palm, patrzeć lub kąpać się w naturalnie wyżłobionych w skałach wodnych basenach oraz całymi dniami spacerować wzdłuż plaży o wschodzie słońca. Gdy już zrelaksujemy się na plaży to warto przejść się do kolonialnego miasta Galle. Jest to miejsce pełne wąskich alejek, kościołów z XVII wieku oraz holenderskich budowli.

Wizyta na górze Sigirya oraz w Habaranie
Kiedy już po długiej wędrówce znajdziesz się na szczycie góry Sigirya w nagrodę czeka na Ciebie niezapomniany, przepiękny widok na całą okolicę, który na długo pozostanie w Twojej pamięci. Następnie koniecznie należy wybrać się do Harabany – jest to miejsce, gdzie poznacie zwyczaje żyjących tutaj ludzi oraz poznacie ich esencję ich kultury. To także doskonała okazja, aby przejechać się lokalnym zaprzęgiem oraz skosztować pysznej, cejlońskiej herbaty!

Koniecznie odwiedź Dambulla, Matale oraz Kandy!
Jednym z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego jest zespół jaskiń w Dambulla, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast w Male warto wybrać się do ogrodu przypraw, w którym dowiemy się jak i gdzie rośnie cynamon, kardamon oraz pieprz. Dobrym pomysłem będzie także wyprawa do fabryki batiku, gdzie możecie na własne oczy zobaczyć w jaki sposób na tkaninach wytwarza się wzory. Na końcu koniecznie musicie zwiedzić Kandy, które było dawną stolica Sri Lanki – obecnie jest to miasto pełne barw i energii. Znajduje się tutaj mnóstwo klasztorów oraz świątyń, które nadają historyczno-mistycznego klimatu temu miejscu.

Zobacz Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya, Ramboda oraz Nuwara Eliya
W tym miejscu koniecznie trzeba zobaczyć bajecznie położony wodospad Ramboda oraz wybrać się do Królewskich Ogrodów Botanicznych. To w nich będziecie mogli podziwiać przeróżne gatunku egzotycznej roślinności. Plantację oraz fabrykę herbaty będziecie mogli zobaczyć w Nuwara Eliya.

Wczasy i wakacje na Sri Lance

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here