Nowy sezon piłkarski to dla każdego kibica nadzieja na nowe, pozytywne rzecz jasna, emocje. Bez względu na wiek, każdy z nich czeka na zwycięstwo swojej ukochanej drużyny. Chłopcy oglądają mecze z zapartym tchem, wyobrażając sobie siebie na boisku. Jeżeli Twoje dziecko przejawia pasję do piłki, warto pomyśleć o wykorzystaniu tego w przyszłości. Piłkarz to obecnie całkiem dobry zawód.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu piłka nożna była przede wszystkim zarezerwowana dla pasjonatów. Drużyny składały się z osób, które miały wyuczony zawód, a do grania nakłoniła ich pasja i chęć rywalizacji. Obecnie piłkarze to wyszkoleni gracze, którzy zaczynają kopać już od najmłodszych lat. Im wcześniej dziecko rozpocznie swoją przygodę z piłką, tym lepiej. Jak zatem przygotować malucha i ułatwić mu rozpoczęcie przygody z futbolem?

Dlaczego warto zacząć

Pierwsze kroki w świecie sportu chłopcy stawiają zazwyczaj na własnym podwórku grając z kolegami. Potem przychodzi czas na szkolne boisko – jest to sposób na zaspokojenie potrzeby ruchu, którą ma każde dziecko. Gra w piłkę jest świetną formą aktywności fizycznej, która odpowiada na potrzeby rozwijającego się organizmu – wzmacnia mięśnie, zapewnia wszechstronny rozwój, poprawia koordynację ruchową, ułatwia pokonywanie stresu.

Jak zacząć

Jeżeli nasza pociecha nie chce poprzestać na zwykłym kopaniu piłki na podwórku i wykazuje większe ambicje, warto skierować ją do lokalnego klubu, który prowadzi profesjonalne treningi. Takie ośrodki znajdują się w każdym średnim i dużym miejsce, czasem nawet w zupełnie małych miejscowościach. Dodatkowo dziecko może uczestniczyć w letnich obozach piłkarskich organizowanych przez kluby. Dla dzieci, które planują związać swoją przyszłość i karierę z futbolem przeznaczone są szkoły mistrzostwa sportowego, w których mogą poznać piłkę nożną od najbardziej profesjonalnej strony. Rekrutacja do takiej szkoły odbywa się na podstawie testów piłkarskich oraz psychologicznych.

Wyposażenie

Nie da się prowadzić wydajnych treningów bez odpowiedniego wyposażenia. Warto inwestować od początku w markową odzież, dzięki której każdy trening będzie przyjemnością, a nie drogą przez mękę w mokrej koszulce. Idąc za przykładem profesjonalnych piłkarzy, warto zwrócić uwagę na korki Nike, które widzimy u największych gwiazd boiska. W przypadku reszty stroju, ważna jest jakość zastosowanych do produkcji materiałów. Najlepsze są tkaniny oddychające, które przepuszczają wilgoć. Jeżeli treningi mają odbywać się zimą, najbardziej polecana jest odzież termiczna, która odciąga wilgoć od skóry i przenosi ją w zewnętrzne warstwy materiału, a jednocześnie zatrzymuje przy skórze cienką warstwę ciepła.

Bezpieczeństwo

Strój to podstawa, jednak musimy również pamiętać o bezpieczeństwie dziecka. Piłkarze narażeni są na liczne urazy, w tym kostek, kolan i łydek. Przed skręceniem chronią buty Nike, w których stopa jest stabilna, a dziecko może swobodnie biegać. Piszczele można zabezpieczyć za pomocą specjalnych ochraniaczy, które muszą mieć rozmiar dopasowany do chłopięcej nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here