Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa to niezwykłe miasto. Praktycznie na każdym jego zakątku można poczuć powiew historii. Oto kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając to piękne miasto.

Stare Miasto

Stare Miasto, to najstarsza część Warszawy, założona jeszcze w XIII wieku jako gród książąt mazowieckich. Czas II wojny światowej odcisnął tu szczególne piętno. Niemcy w trakcie okupacji zniszczyli aż 90 procent jego zabudowy. Dopiero po zakończeniu wojny, podjęto tu prace renowacyjne. Obecnie SM to miejsce pełne różnych kawiarenek, restauracji i innych atrakcji turystycznych.

Nowe Miasto

Nowe Miasto zostało założone w XV wieku i – co ciekawe – początkowo funkcjonowało jako zupełnie odrębna miejscowość. Do miejsc, które warto tutaj odwiedzić, zaliczyć można przede wszystkim Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie a także charakterystyczny Park Fontann.

Trakt Królewski

Trakt Królewski to droga łącząca Zamek Królewski z posiadłościami królewskimi, należącymi do Stanisława Augusta Poniatowskiego i Jana III Sobieskiego. Znajduje się tu szereg pałaców, kamienic, kościołów a także – charakterystycznych parków. W okolicy nie brak turystów a życie toczy się tu przez 24 godziny.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie, to kompleks parkowo – pałacowy, założony jeszcze przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. Centralnym miejscem Łazienek jest tak zwany Pałac na Wyspie. Oprócz samego pałacu, można tu znaleźć słynny na całym świecie pomnik Fryderyka Chopina. Jeśli wybierzemy się tu w okresie letnim, będziemy mieć szansę uczestniczenia w jednym z koncertów chopinowskich, które mają miejsce u stóp pomnika.

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie, to jeden z najpopularniejszych pałaców barokowych w całej Europie. Powstał jako rezydencja króla Jana III Sobieskiego.

Pałac Kultury i Nauki

PKiN (przez innych nazywany prezentem od Stalina), jest budynkiem wzniesionym jeszcze w 1955 roku, w stylu typowego socrealizmu. Jest to jeden z najwyższych budynków w Polsce. Jego wysokość przekracza 230 metrów (wraz z iglicą).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here