nerwica
fot. Pixabay.com

Nerwica jest problemem natury psychicznej jednak ma ogromny wpływ na odczuwanie bólu i innych dolegliwości. Jej objawy mogą zostać bardzo łatwo pomylone chociażby z zawałem serca.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/objawy-zawalu-serca-a-nerwica/

 

Czym różni się nerwica od zawału?

Jako, że ze stresu możemy odczuwać podobne dolegliwości zarówno przy nerwicy jak i przy zawale, może być to mylące. W takim przypadku należy wykonać badanie EKG by znaleźć przyczynę. Gdy wynik badania okaże się prawidłowy, istnieje duża szansa, że przyczyną bólu jest właśnie nerwica. Osoby chorujące mogą odczuwać stres, niepokój, bóle w klatce piersiowej a zwykle wszystkie z tych objawów są jedynie efektem wyobraźni pacjenta.

 

Leczenie nerwicy

Nerwica jest poważną chorobą natury psychicznej której nie powinni się lekceważyć. Powinniśmy skontaktować się z lekarzem który zaleci odpowiednią terapię i środki uspokajające gdyż choroba może mieć wpływ na nasze życie codzienne powodując problemy z koncentracją, fobie społeczne czy kłopoty z wykonaniem codziennych czynności. Istotna jest wykluczenie innych chorób oraz codzienna praca nad sobą. Nie bójmy się korzystać ze wsparcia bliskich czy lekarza gdyż to tylko nasili nasz stres a co za tym idzie, objawy choroby.

 

Przeczytaj też: http://www.willagreenhouse.pl/zaburzenie-pracy-serca-czestoskurcz/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here