5 skutecznych produktów na pozbycie się problemu moli ubraniowych w szafie

W twojej szafie pojawiły się mole odzieżowe? W takim razie lepiej jak najszybciej sięgnąć po profesjonalne produkty służące do zwalczania tych wyjątkowo uciążliwych owadów. Inaczej można wkrótce pożegnać się z ulubionymi ubraniami, w których pojawią się dziury zrobione przez larwy żerujące na tkaninach. Sprawdź, jakie metody eliminacji moli odzieżowych cieszą się obecnie największym zainteresowaniem.

Pułapka na mole

Produkt jest oparty na działaniu feromonu, który przyciąga mole odzieżowe do pułapki z lepem. Zwabiony owad przykleja się do pokrytej specjalnym klejem powierzchni i nie może już się z niej uwolnić, dzięki czemu nie może dalej składać jaj i po jakimś czasie ginie. Sporą zaletą takich produktów ze strony https://sklepvaco.pl/ jest to, że są bezwonne i nie zawierają żadnych substancji chemicznych bądź biobójczych. Są więc w pełni bezpieczne nawet w przypadku dzieci i alergików. Ponadto pułapka na mole jest dyskretna, działa przez kilka miesięcy i może być umieszczona w pobliżu odzieży.

Płytka owadobójcza

Płytka do zwalczania owadów latających i biegających jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które może pomóc w pozbyciu się nie tylko moli odzieżowych. Taki produkt jest bardzo skuteczny i wyróżnia się natychmiastowymi efektami. Po wyłożeniu rozpakowanej płytki w pomieszczeniu owadobójcze substancje czynne zaczynają uwalniać się do otoczenia. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po godzinie, a po dwóch godzinach możliwe jest osiągnięcie pełnego efektu bójczego. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli z pomieszczenia korzystają m.in. dzieci i alergicy.

Spray na owady

Środek w sprayu może świetnie poradzić sobie z molami odzieżowymi i ich larwami. Należy jednak wiedzieć, że jest to specyfik o raczej dość ostrym działaniu, choć są dostępne również łagodniejsze formuły. Spray może podrażniać oczy, skórę i drogi oddechowe, dlatego należy stosować go z dużą ostrożnością. Po użyciu konieczne jest dokładne wywietrzenie pomieszczenia. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się przed długi okres. Niekiedy można znaleźć produkty bezzapachowe.

Preparat owadobójczy

Alternatywą dla sprayu owadobójczego może być specjalny preparat marki Vaco, który należy rozpuścić w wodzie i powstałą mieszanką spryskać miejsca, w których pojawiają się mole odzieżowe. Jest to bardzo wydajny środek o natychmiastowym i długotrwałym działaniu. Ponadto produkt nie stwarza zagrożenia fizykochemicznego i jest też bezpieczny dla zdrowia. Należy jednak uważać przy rozprowadzaniu zawiesiny, ponieważ może powodować podrażnienie dróg oddechowych.

Zawieszka w żelu

Jednym z najpopularniejszych środków walki z molami odzieżowymi są zawieszki z żelowym wkładem, który często ma przyjemny zapach np. lawendy. Wybór takiego aromatu nie jest przypadkowy, ponieważ mole ubraniowe nie przepadają za nim, podobnie jak za wieloma innymi intensywnymi woniami. Taki środek co prawda nie zabija owadów, ale za to skutecznie zniechęca je do pozostania w szafie i złożenia jaj na ubraniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here