Żyjemy szybko, intensywnie i bardzo często brakuje nam czasu na długie wyjazdy. City Break to opcja weekendowego wypoczynku, przerwa w codziennym życiu, regeneracja sił oraz uzupełnienie pokładów energii, którą tracimy każdego dnia podczas pracy i codziennych obowiązków. 3 dni w jednym z europejskich miast to propozycja dla wszystkich entuzjastów inspirujących podróży, poszukiwaczy wrażeń i miłośników pięknych miejsc.

Weekend w jednym z europejskich miast

City Break zyskuje coraz większą popularność. Z przyjemnością korzystamy z możliwości weekendowego wyjazdu, aby odpocząć, zrelaksować się i poznać nowe miejsca. Jest to opcja aktywnego odpoczynku, szczególnie polecana dla osób, które planują intensywne 2-3 dni zwiedzania, próbowania nowych smaków czy podziwiania zabytków. Wśród najpopularniejszych kierunków znajduje się  Rzym – wieczne miasto, w którym nie sposób jest się nudzić. W weekend można zobaczyć najważniejsze i najpiękniejsze zakątki stolicy Italii. Koloseum, Fontanna di Trevi, Watykan, uliczki z malowniczymi kamieniczkami, a także liczne restauracje i kawiarnie z regionalnym włoskim jedzeniem – to przyciąga turystów, magiczna atmosfera o starożytnym charakterze.

Wybierając miejsce na aktywny city break, nie można zapominać także o Barcelonie. Hiszpańskie miasto z piaszczystymi plażami i kolebką zabytków, wśród których są prawdziwe arcydzieła stworzone przez architekta Anionio Gaudiego. To miasto z wyjątkową atmosferą, idealne dla turystów spragnionych zwiedzania, wieczornej biesiady przy kieliszku owocowej Sangrii i miłośników słonecznych kąpieli.

Polacy równie chętnie jak do Rzymu i Barcelony wyjeżdżają na weekend do Londynu, aby skosztować angielskiego śniadania i zobaczyć Tower Bridge, Big Ben, Pałac Westminsterski czy Katedrę Św. Pawła. Londyn od wielu lat jest miastem, w którym mieszka niezwykle dużo Polaków. Weekend w tym miejscu będzie z pewnością dobrą opcją zarówno dla zakochanych, jak też rodzin z dziećmi czy grupy przyjaciół.

City Break na własną rękę czy z biurem podróży?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują szyki weekendowy wypad. Nie brakuje zwolenników zarówno pierwszej, jak też drugiej opcji. Planując city break samemu, musimy liczyć się z większym zaangażowanie w organizację wyjazdu i tym samym poświęcić więcej czasu na poszukiwanie tanich lotów i miejsca noclegowego zlokalizowanego blisko atrakcji turystycznych. To, co jednak jest dużą zaletą takiego rozwiązania, to większa swoboda w wyborze zabytków, które chcemy zobaczyć oraz organizacja dnia według własnych preferencji. Możemy pozwolić sobie na wielogodzinne zwiedzanie, jak również na popołudniowy wypoczynek. To nasz city break na naszych zasadach, a także zgodnie z naszymi preferencjami.

Coraz więcej biur podróży otwiera się na entuzjastów weekendowych wypadów za granicę. Wśród nich jest biuro podróży Mtimpex.pl, który organizuje wycieczki m.in. do Rzymu, Barcelony, Londynu, Toskanii czy też Wenecji i Aten. Korzystając z organizowanych wycieczek, mamy zapewniony tani lot, miejsce noclegowe oraz zaplanowany czas zwiedzania. Możemy być pewni, że zobaczymy wszystko, co najważniejsze w wybranym przez nas mieście, a czas w nim spędzony będzie maksymalnie wykorzystany. Ponadto biuro zapewnia podstawowe ubezpieczenie, opiekę pilota wycieczki i transfer lotnisko – hotel – lotnisko. Szybki wyjazd powinien być szybko zaplanowany, dlatego City Break z biurem podróży to dobre rozwiązanie, jeżeli nie masz czasu na długie poszukiwanie lotów, noclegów i organizację czasu spędzonym w wybranym mieście.

City Break w Londynie, Rzymie, Paryżu, Wenecji… gdziekolwiek tylko poniosą Cię marzenia. To przerwa w codzienności, która z pewnością pozwoli Ci wrócić do rzeczywistości z naładowanymi bateriami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here