Wielkimi krokami zbliżają się do nas wakacje, a co za tym idzie sezon wyjazdów i wycieczek. Wiele osób już od dawna ma wszystko zaplanowane od hotelu, przez przejazdy na atrakcjach do zwiedzenia kończąc. Dla tych z was, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie wybrać się na wakacje, mamy coś szczególnego. W tym roku warto postawić na Polskę i pełne pięknych krajobrazów Beskidy. A jeżeli Beskidy, to koniecznie Szczyrk! Co warto tam odwiedzić i gdzie znaleźć nocleg? Podpowiadamy!

Szczyrk – raj nie tylko dla narciarzy

Pomimo tego, że Szczyrk znamy jest przede wszystkim miłośnikom białego szaleństwa, można tu znaleźć także coś dla osób, które za nartami nie przepadają. Poza szeregiem stacji narciarskich takich jak Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, czy chociażby Ośrodek Narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku znaleźć można wiele ciekawych szlaków turystycznych. Jeżeli lubicie spacerować, to z pewnością znajdziecie tutaj atrakcyjną trasę dla siebie. Jednym z ciekawszych szlaków turystycznych jest szlak prowadzący przez Ostre – Skrzyczne – Centrum Szczyrku – Schronisko PTTK na Klimczoku – Bystrą z zakończeniem w malowniczych Wilkowicach. Piękne krajobrazy, łatwe do pokonania ścieżki (cała trasa oznaczona jest kolorem niebieskim) i mnóstwo przydrożnych atrakcji to gwarancja zadowolenia. Spacer takimi trasami to czysta przyjemność, a spędzanie czasu wśród beskidzkiej przyrody to najlepszy sposób na aktywny wypoczynek. A gdy znuży was spacerowanie, możecie odwiedzić Beskidzką Galerię Sztuki, w którą znajdują się bogate zbiory malarstwa, ceramiki i grafiki. Dzieła takich artystów jak Tomasz Lubaszków, czy Adam Kwaśny z pewnością zaspokoją artystyczny głód każdego miłośnika sztuki.

Nocleg w Szczyrku

Jeżeli chcecie spróbować wypoczynku w tym wyjątkowym miejscu, z pewnością przyda Wam się miejsce do spania. I w tej kwestii Szczyrk ma wiele do zaoferowania. Zdecydowanie najwygodniejszą opcją dla grupy, czy rodziny z dziećmi jest wynajęcie dla siebie domku lub apartamentu. Tak się składa, że sno-house.pl oferuje obie te opcje. Sno-house to komfortowy domek w Szczyrku z pełnym wyposażeniem, zaraz obok skoczni narciarskiej. Goście tego domku w Beskidach mają do dyspozycji między innymi saunę, duży klimatyczny kominek, oraz dwie eleganckie łazienki. Dla jeszcze bardziej wymagających przygotowano dwa przestronne apartamenty typu Studio oraz Superior z widokiem na góry.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową http://sno-house.pl. Tam znajdziecie zdjęcia, mapę dojazdu i opisy atrakcji, z których można skorzystać podczas wypoczynku w Szczyrku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here