Rejsy wycieczkowe - czyli jak spędzić wolny czas

Wyjazd w określone miejsce ma jedną zasadniczą wadę – jesteśmy niejako związani z tym miejscem, czasem nawet i na dwa tygodnie. Rejsy wycieczkowe oferują znacznie bardziej urozmaicony wypoczynek. I chociaż jeszcze kilka lat temu były one uważane za produkt luksusowy, to jednak z biegiem czasu stały się osiągalne dla zwykłego Kowalskiego.

Zalety rejsów wycieczkowych

Rejsy wycieczkowe posiadają szereg zalet o których pomarzyć mógłby Klient decydujący się na klasyczne wakacje.

1. Urozmaicona podróż – dzięki rejsom wycieczkowym zobaczymy o wiele więcej i co ważne – nie będziemy ograniczeni przestrzenią. Płynąc statkiem, będziemy praktycznie każdego dnia w innym porcie. Od strony technicznej najczęściej wygląda to tak, że nasz statek porusza się pomiędzy poszczególnymi portami głównie w nocy. Z kolei w trakcie dnia przybija do portu, dając nam możliwość korzystania z jego rozlicznych atrakcji.

2. Wypoczynek na każdą kieszeń – zwykle statki oferują szereg kajut o zróżnicowanym standardzie. Możemy wybierać pomiędzy prawdziwymi, pływającymi apartamentami a bardzo skromnymi, ale i tak schludnymi kajutami z własną łazienką.

3. Szereg atrakcji – podczas rejsów wycieczkowych możemy nie tylko zakosztować atrakcji, jakie niosą ze sobą poszczególne porty, ale też samemu sprawdzić, jak smakuje regionalna kuchnia. Częstą praktyką na statkach jest wprowadzanie kuchni charakterystycznej dla konkretnego portu.

Najpopularniejsze cele rejsów

W ofercie biur podróży znajduje się szereg rejsów po różnych akwenach. Najpopularniejsze z nich to:

1. Morze Śródziemne – dzięki swej charakterystycznej, bardzo bogatej i urozmaiconej linii brzegowej, można tu całkiem sporo zobaczyć. Zwłaszcza, jeśli mamy okazję popłynąć do portów leżących na terenie Afryki Północnej.

2. Skandynawia – rejsy wycieczkowe coraz częściej odbywają się również po obszarze Skandynawii. Dlaczego? Ponieważ pływając tam, można zobaczyć przepiękne fiordy, zatoki i szereg innych, geograficznych atrakcji.

3. Karaiby – to kierunek popularny szczególnie wśród bogatszych Klientów. W ten sposób można poznać całą egzotyczną kulturę tych wysp i to w jeden lub w dwa tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here