Jak szukać tanich lotów w Polsce?

Latanie samolotem wcale nie musi być kosztowne. Co ciekawe – istnieje szereg metod, by latać za połowę ceny a nawet taniej. Niemniej musimy wiedzieć, gdzie szukać promocyjnych cen.

Szalone środy

Jedną z promocji LOT-u, umożliwiającą skorzystanie z tańszych przelotów są tak zwane Szalone Środy. Promocja ta umożliwia wylot do Kanady nawet za 1300 złotych. Jeśli jednak chcemy skorzystać z tej promocji, musimy stale obserwować ofertę polskiego przewoźnika. Najciekawsze oferty pojawiają się zwykle na ostatnią chwilę.

Itour.de

Możemy tez skorzystać z oferty, dostępnej na niemieckiej stronie internetowej – Itour.de. Na stronie tej znajdziemy oferty tanich przelotów nawet na drugi koniec świata. Nikogo nie dziwią tutaj przeloty do na przykład Tajlandii za 200 euro. Problem polega jednak na tym, że musimy szybko przemieścić się na jedno z niemieckich lotnisk. Zresztą strona ta ułatwia to za dodatkowe 20 euro – oferując przewóz.

Wyszukiwarki połączeń

W internecie można znaleźć sporo wyszukiwarek tanich połączeń lotniczych. Zaliczyć do nich można między innymi witryny takie jak skyscanner.pl, tripsta.pl czy expedia.com. Bardzo dobrze sprawdza się w tej roli program komputerowy Azuon, jednak jest on płatny. Cóż – za wygodę trzeba płacić.

Nie szukajmy bezpośrednich połączeń!

Wielu „poszukiwaczy” tanich połączeń lotniczych, odradza wyszukiwanie bezpośrednich połączeń, gdyż nie zawsze to one są najtańsze. Przykład? Przelot do Rio de Janeiro z międzylądowaniem w Madrycie może okazać się tańszy, niż na przykład przelot bezpośrednio do tego pięknego, brazylijskiego miasta.

Bezpośrednio u przewoźnika

Dobrą metodą jest wchodzenie na strony wyszukiwarek połączeń lotniczych a następnie – przejście na stronę wybranego przez nas przewoźnika. Decydując się na to rozwiązanie mamy pewność, że nie będziemy płacić jakiejkolwiek dodatkowej prowizji pośrednikom. To zaś może zmniejszyć koszty przelotu nawet o kilkanaście procent. Cóż – szukamy oszczędności wszędzie.

Wiele linii lotniczych decyduje się również na rozdawanie voucherów, udostępnianie różnych promocji itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here