Kilka ciekawostek, o których powinieneś wiedzieć przed wyjazdem na Bali

Bali to jedna z najpopularniejszych wysp Indonezji. Każdy zapalony turysta ma to miejsce na swojej liście wakacyjnych podróży. I nic w tym dziwnego. Każdy z nas, choć raz w życiu, powinien odwiedzić to malownicze miejsce. Jeśli już się tam znajdzie, z całą pewnością będzie chciał wrócić. Coraz atrakcyjniejsze ceny wyjazdów, łatwiejszy dojazd i brak innych ograniczeń sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wybór tego kierunku. Co powinieneś wiedzieć jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Bali?

Kluczowe informacje przed wyjazdem na Bali

Najlepszy termin wyjazdu

Temperatura na Bali przez cały rok jest wysoka. Nawet w najchłodniejszych miesiącach, czyli w lutym i marcu, możemy liczyć na około 30 stopni Celsjusza. To co jeszcze odróżnia pogodę na Bali, od tej dobrze nam znanej, to brak klasycznych pór roku. Tamtejszy klimat tropikalny to podział roku na porę deszczową i suchą. Jednak i w tym przypadku nie taki diabeł straszny. Pomiędzy listopadem, a marcem występuje właśnie wspomniana pora deszczowa. Jednakże nie oznacza to, że nieprzerwanie pada. Opady deszczu są bowiem bardzo intensywne, ale krótkotrwałe. Już po godzinie ponownie możemy cieszyć się wspaniałą pogodą i słońcem. Pora sucha, od maja do października, to z pewnością dużo rzadsze opady.

Wiza

Wycieczki na Bali jeszcze bardziej zyskały na popularności od roku 2015, kiedy to zniesiono obowiązek posiadania wizy dla obywateli naszego kraju. Oczywiście brak wizy to ukłon w stronę turystów. Nie oznacza jednak, że bez wizy możemy przebywać tam nieograniczoną ilość czasu. Bez wizy oraz dodatkowych formalności, nasza wycieczka na Bali, może trwać nie dłużej niż 30 dni.

Szczepienia obowiązkowe

Bali to wyspa, która nastawiona jest na odwiedziny turystów. Oczywiście, całkiem niedaleko możemy znaleźć zupełnie dzikie tereny, wioski tubylców i życie jakiego nie znamy, jednakże sama wyspa Bali to przede wszystkim rozbudowana infrastruktura turystyczna, a co za tym idzie, dobre warunki higieniczne. Nie ma więc z góry narzuconego obowiązku szczepień, jeśli planujemy wyjazd na wyspę Bali. Jednakże, jak doskonale wiadomo, klimat tropikalny nie jest naszą codziennością. Wystarczy zwykłe zatrucie pokarmowe, przez wypicie wody z kranu o odmiennej florze bakteryjnej, aby nasz wyjazd był niezapomniany także z innego względu. Dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić w Sanepidzie jakie szczepienia są zalecane.

Biuro podróży czy wyjazd na własną rękę

Egzotyczna wyspa Bali sama prosi się o to aby poza miejscami przystosowanymi do potrzeb europejskich turystów zobaczyć także tereny zamieszkałe przez rdzennych mieszkańców. Dlatego na pytanie czy warto skorzystać z biura podróży czy lepiej zorganizować wyprawę samemu, odpowiemy, że: „coś pomiędzy”. Brzmi to trochę pokrętnie, jednakże chodzi nam o to, aby w pełni wykorzystać czas na wyspie. Dlatego najlepiej jest wybrać nie wielki biuro podróży, a rodzinną firmę https://duabenua.com/pl/ , która w swoich szeregach ma lokalnych przewodników, którzy zapewnią nam dostęp do miejsc, których nie zobaczymy na tradycyjnej wycieczce czy na własną rękę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here