Chiny wielu osobom kojarzą się z wyłącznie z fabrykami i tanią siłą roboczą. To jednak bardzo wąskie myślenie, a azjatycki kraj jest rajem dla podróżników. Mimo że to już drugi kraniec świata, wycieczki do Chin stają się coraz bardziej powszechne, łatwo dostępne i całkiem przystępne cenowo. Dlaczego warto tam polecieć i co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Duży kraj, wiele możliwości

Jeśli chodzi o Chiny wycieczka będzie czystą przyjemnością, jeśli będzie dobrze zaplanowana. Dlatego warto zastanowić się nad objazdem. Dzięki temu można zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca. Chiny to trzeci co do wielkości kraj na świecie, więc jest tam naprawdę wiele do zwiedzenia. Występują też duże różnice jeśli chodzi o pogodę. Szczególnie zimą występować mogą duże różnice w temperaturze – gdy na jednym krańcu kraju występują przymrozki, na drugiej jego części temperatura sięgać może nawet 20 stopni powyżej zera. Najlepszą porą na podróż jest wiosna i lato, wtedy klimat jest najbardziej zrównoważony w całym kraju.

Kuchnia chińska

Wielu smakoszy uważa, że kuchnia chińska jest jedną z najsmaczniejszych na świecie. To za sprawą bogactwa smaków, wielu ciekawych przypraw i składników, których nie spotyka się nigdzie indziej na świecie. Głód, który panował przez wiele lat na tym terenie nauczył mieszkańców Chin przygotowywać doskonałe potrawy dosłownie z niczego. Amatorzy mocnych wrażeń mogą spróbować jedzenia ulicznego, które również przygotowuje się z użyciem… różnego rodzaju robaków.

Obowiązkowe miejsca na chińskiej mapie

Kto nie był w Chinach i nie zobaczył Wielkiego Muru, ten tak naprawdę niczego nie widział. To prawda, jednak w tak dużym kraju znajduje się o wiele więcej niesamowitych atrakcji: Pekin, Szanghaj, grobowce Mingów, skarby Xi`an, zabytkowy Wielki Kanał, świątynie, Kamienny Las – to tylko namiastka ogromnego potencjału turystycznego Chin. Aby zobaczyć wszystko i zaznać tamtejszej kultury potrzeba tygodni. Dla wielu osób z pewnością może to być podróż życia, którą wspominać się będzie przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here