Biuro podróży - na co uważać?

Przy wyborze ofert biur podróży, często sugerujemy się pięknymi folderami i zdjęciami. Nie łudźmy się – tak idealnie nasze wakacje nie będą wyglądać. Dlatego też skarżenie się na bliskość autostrady, czy też inne niedogodności nie ma po prostu sensu. Zresztą od czego jest Wujek Google, żeby tego nie sprawdzić?

Cena

Nie sugeruj się najtańszymi cenami. Może się okazać, ze to co będzie najtańsze, zwyczajnie nie będzie Ci odpowiadać. Najtańsze oferty, mogą z biegiem czasu stać się najdroższymi. Dlaczego? Weźmy jako przykład wyżywienie… Jeśli wybierzemy ofertę najtańszą, prawdopodobnie będziemy musieli zapłacić za wyżywienie we własnym zakresie. Takie rozwiązanie na przykład we Włoszech może być dla nas bardzo uciążliwe pod względem finansowym.

Uwaga na program

Nie decydujmy się na zbyt przeładowane wycieczki pod względem programu. Dlaczego? Jeśli wybierzemy na przykład „10 krajów w tydzień”, możemy być pewni, że nic nie zobaczymy i… wrócimy z naszych wakacji przemęczeni. Chyba, że preferujemy taki tryb wypoczynku.

Termin wyjazdu

Sprawdź dokładnie, czy wyjazd w danym terminie nie będzie wiązał się ze sporymi niedogodnościami. Dotyczy to zarówno pogody (w niektórych rejonach możemy po prostu trafić na ciągłe deszcze), ale też – lokalnych wydarzeń. Doskonałym przykładem niech będzie tu ramadan, który co prawda nie obowiązuje w hotelach, ale może nam skutecznie utrudnić podróż po muzułmańskich miastach. W najcięższym przypadku taka podróż może się zakończyć nawet uwięzieniem.

Standard hoteli

Hotelowy standard nie jest ujednolicony w całym świecie. Może się okazać, że wyjeżdżając do pięknego, pięciogwiazdkowego hotelu w Turcji, znajdziemy tam… odpadające kafelki. O ile Europa Zachodnia dosyć dobrze trzyma się tego standardu o tyle hotele w dalekich krajach już takie być nie muszą. Zwłaszcza w krajach tropikalnych.

Pilot czy rezydent

Najlepszą opcją zawsze jest pilot. Dlaczego? Ponieważ jest on z nami przez cały czas trwania wycieczki. Z kolei rezydent może – nie ukrywajmy – pojawić się w naszym hotelu raz w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here