Jak podróżować z małym dzieckiem?

Wbrew obiegowym opiniom, podróżowanie z dzieckiem wcale nie musi być trudne. Oczywiście takie przedsięwzięcie wymaga znacznie więcej rozwagi i pomysłowości, ale nie ma co ukrywać – uśmiech na twarzy dziecka wynagrodzi wszystko. Zwłaszcza, że dziecko jest niezwykle ciekawe świata, co zresztą widać w podróży.

Lokalizacja

Gdzie najlepiej pojechać z małym dzieckiem? Oczywiście tam, gdzie już wcześniej byliśmy sami. Najlepiej będzie, jeśli znajdziemy dla siebie hotel, w którym już wcześniej mieszkaliśmy. Dotyczy to zarówno wakacji zagranicznych, jak też tych w naszym kraju.

Wybierzmy dla siebie taki hotel, który zapewni nam wszystkie najważniejsze standardy higieniczne. Wybierajmy taki hotel, w którym panujące warunki są nieco lepsze niż te, których sami oczekiwalibyśmy dla siebie.

Zadbajmy również o to, by nasz hotel nie był położony w pobliżu ruchliwej ulicy, czy też innego miejsca emanującego hałasem i silnym światłem. Nocleg z małym dzieckiem w pobliżu hałaśliwej ulicy nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż gwarantuje zepsuty urlop.

Wyżywienie

Wyżywienie również powinno być dopasowane do możliwości naszej rodziny. Najlepszą opcją jest bufet, ponieważ pozwala zarówno nam jak i naszym dzieciom zjeść dowolne potrawy, bez ryzyka, że nie będą one nam smakować.

Jeśli chodzi o wyżywienie, uważajmy na tak zwane śniadanie kontynentalne. Bardzo często zdarza się, że jest ono po prostu bardzo ubogie. Jeśli nasze dziecko nie lubi dżemu, może się okazać, że nie będziemy w stanie go niczym nakarmić.

Poświęć dziecku swój czas

Jeśli chcesz żeby dziecko radośnie przeżyło czas wyjazdu, koniecznie objaśniaj mu wszystko co widzi on (często pierwszy raz) swoimi oczami. Tłumacz mu znaki drogowe, opowiedz o ruchu pociągu, pracy konduktora czy o osobach, które będzie ono spotykało na swojej wakacyjnej drodze.

EKUZ to podstawa!

Zabierając ze sobą dziecko, musimy zawsze być przygotowani na konieczność ewentualnego leczenia. Dlatego warto dla swojego dziecka zabrać kartę EKUZ – jest ona wydawana przez NFZ we wszystkich placówkach. Zdobycie karty jest całkowicie bezpłatne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here