Niezbędnik turysty czyli co zabrać ze sobą w góry?

Wyjazd w góry wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Nawet jeśli wyjeżdżamy do bezpiecznego hotelu, warto zabrać ze sobą podstawowy sprzęt, który w awaryjnej sytuacji może się nam przydać. Oczywiście wachlarz zabieranych przez nas gadżetów znacznie wzrośnie, gdy wyjeżdżamy w bardziej niedostępne rejony. Co więc warto zabrać ze sobą?

Sztućce

Nie zapominajmy o sztućcach. Oczywiście możemy zdecydować się na zestawy plastikowe, ale zajmują one dużo miejsca i są niewygodne. W wielu sklepach można nabyć klasyczne zestawy „kilka w jednym”. Nie tylko oszczędzają one miejsce w naszym ograniczonym przecież plecaku, ale też są trwałe, łatwe w czyszczeniu i wydajne. Takie zestawy noszą nazwę spork i bardzo łatwo można je nabyć zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych.

Artykuły elektryczne

Niezbędnym wyposażeniem każdego turysty górskiego powinna być latarka. Powinna być ona zasilana na co najmniej 3V, dzięki czemu będziemy mieli zapewnione dobre i wydajne źródło światła. Oprócz tego warto pamiętać o powerbanku, który sprawdzi się jeśli zabraknie nam dostępu do sieci elektrycznej.

Odzież

Nie zapominajmy o konieczności ubierania się na cebulkę. Na lekkie ubrania warto założyć coś grubszego. Nie zapominajmy również o odzieży termicznej i kurtkach przeciwdeszczowych. Buty trekkingowe również są obowiązkowe.

Namiot

Namiot namiotowi nierówny. Dlatego nie zapominajmy o tym, by wybrać taki produkt, który będzie nie tylko mieścił wszystkich uczestników wyprawy (najlepsze są namioty mieszczące jednego turystę więcej), ale też taki, który skutecznie zabezpieczy nas przed działaniem deszczu.

Mapa

Obowiązkowym wyposażeniem każdego turysty górskiego jest mapa obszaru, po którym będziemy się poruszać. Doskonale sprawdzają się tu mapy z podziałką milimetrową, umożliwiającą dokładne określenie swoich namiarów GPS.

Nie zapominajmy również o śpiworze – najlepiej takim, który chroni nas w temperaturze co najmniej 0 stopni Celsjusza. Przyda nam się również termos, który powinien być próżniowy (nietłukący się) i posiadać pojemność co najmniej 1 litra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here