zabawki gniotki dziecięce - czy warto kupić?

Gniotki i slime są to zabawki, które zyskały dużą popularność wśród dzieci. Są świetną formą zabawy, można się nimi bawić w każdym miejscu. Możemy je przypisać do zabawek sensorycznych dla dzieci. Zabawki sensoryczne znakomicie wpływają na dziecięce zmysły i zachęcają maluchy do poznawania świata poprzez dotyk i nie tylko.

Czym są gniotki?

Gniotki są to miękkie zabawki antystresowe dla dzieci, podczas ugniatania przez dziecko taka zabawka wydziela z siebie dość intensywny, słodki zapach. W sklepach można je spotkać w różnych kształtach. Najchętniej wybierane przez dzieci są rożki lodowe, owoce oraz misie.

Ich zaletą jest niska cena, do tego są kolorowe i wzbudzają zainteresowanie u dzieci. Dostępne są praktycznie wszędzie, w sklepach, na straganach nadmorskich oraz w internecie. Według specjalistów gniotki znakomicie rozwijają zmysł dotyku dziecka, pozwalają zdobywać nowe doświadczania oraz wspaniale wpływają na rozwój motoryki malucha. Poprzez zabawę gniotkiem, dziecko może się odstresować i wyrzucić z siebie negatywne emocje.

Gniotki i slime dla dzieci

Czym są slime?

Slime to alternatywa dla gniotków. Slime jest glutkiem, który występuje w różnych kolorach. Jest świetnym sposobem na kreatywną zabawę, na wiele sposobów. Slime można wykonać samodzielnie w domu lub kupić gotowy w sklepie. Jeżeli chcemy wykonać taką zabawkę w domu potrzebne nam są poszczególne akcesoria oraz cały zestaw, który pozwoli wykonać slime.

Przed zakupem zestawu do wykonania slime w domu, należy upewnić się że jest on bezpieczny dla dziecka. Wybierać trzeba produkty przebadane i bezpieczne, które posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Aktywatory do slime nie powinien zawierać boraksu oraz płynu do soczewek, tylko taki produkt jest odpowiedni dla dziecka.

Jak zrobić slime w domu z dzieckiem?

Slime w domu można wykonać w banalny sposób. Potrzebujemy kilku produktów i dosłownie kilka minut wolnego czasu. Do jego wykonania potrzebujemy:

  • 3-5 łyżki kleju bezbarwnego,
  • 3-5 łyżki wody,
  • 1 łyżka żelu do prania,
  • barwnik spożywczy (opcjonalnie).

Na początku musimy przygotować miseczkę, do której należy wlać klej oraz wodę. Powstałą masę mieszamy dokładnie. Jeżeli chcemy żeby nasz glutek był kolorowy, należy w tym momencie dodać barwnik spożywczy. Na koniec dodajemy żel do prania, całość należy energicznie wymieszać. Ostatnim krokiem jest ugniecenie masy w dłoniach.

Przeczytaj też: http://www.arsmateria.pl/baczki-dla-dzieci-co-kryje-sie-pod-ta-nazwa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here