Jak kredyt to tylko z doradcą

Gdy planujemy wziąć kredyt, niezależnie od tego czy ma on być gotówkowy, czy też hipoteczny powinniśmy na początku udać się po poradę do specjalisty. Doradca kredytowy Wrocław, pomoże nam porozumieć się z bankiem, pomoże wybrać odpowiednią ofertę, a przede wszystkim zrozumieć skomplikowane druczki prawne.

Bardzo często brakuje nam czasu na analizowanie ofert kredytowych przedstawionych przez banki, w takim przypadku przyda nam się odpowiedni doradca finansowy Wrocław. Wzięcie kredytu to bardzo poważna decyzja, która ciągnie się za nami przez lata, dlatego też każdorazowo powinna być ona dobrze przemyślana, a także przeanalizowana. Nasz doradca kredytowy powinien być osobą zaufaną, najlepiej sprawdzoną, której zaufało już wiele ludzi. Gdy nasi znajomi lub rodzina posiadają kredyty Wrocław, możemy zawsze udać się do nich po poradę, jakiego doradcę kredytowego wybrać.

Pierwsza wizyta u takiego specjalisty opiera się na poznaniu naszych potrzeb przez doradcę. Zrozumiałe jest więc, że będzie on zadawał nam pytania dotyczące tego, jakiego kredytu potrzebujemy, jaka kwota nas interesuje, a także na jaki cel jest nam potrzebna. Możemy również spotkać się z pytaniem, czy interesuje nas kredyt walutowy, czy też tylko polska waluta. Wówczas doradca finansowy sprawdza wstępnie naszą zdolność kredytową, a także ustala z nami wysokość raty, która musi być dopasowana do naszych możliwości finansowych.

Kolejnym krokiem jest dostarczenie do biura doradcy wszystkich dokumentów: zaświadczenia ZUS o odprowadzaniu składek, zaświadczenia o dochodach od pracodawcy, a także wypełnionych formularzy, wymaganych przez określony bank. Dopiero wtedy bank weryfikuje ponownie naszą zdolność kredytową.

Ważne jest również to, że w przypadku gdy występują u nas problemy z zapisami w BIK, to właśnie doradca finansowy wskaże nam, co ewentualnie możemy zrobić, aby usunąć niekorzystne wpisy. Gdy wszystkie dokumenty zostaną złożone w banku, to właśnie doradca kredytowy monitoruje naszą sprawę i kontaktuje się z nami, gdy bank wyrazi zgodę na przyznanie kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here