noclegi w Rusinowie

Rusinowo to kolejna niezwykle popularna, malowniczo położona miejscowość nad morzem, która w wakacje i sezonie letnim cieszy się duża popularnością wśród turystów.

Wakacje w Rusinowie

Rusinowo to malowniczo położona wieś, zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim. Piękna okolica i bliskość morza sprawiają, że w okresie letnim przyjeżdża do niej dużo turystów, spragnionych spokoju i obcowania z naturą. Nie bez powodu też miejscowość ta może pochwalić się znaczącą bazą noclegową (noclegi w Rusinowie rezerwuj przez serwis przymorzu.pl).

Atrakcje Rusinowa

Rusinowo położone jest na środkowym wybrzeżu Bałtyku, pomiędzy niezwykle znanymi kurortami:, a mianowicie między Darłowem (od zachodu) i Ustką (od wschodu). Z kolei około 3 km od Rusinowa leży wszystkim znany już Jarosławiec. Rusinowo podzielone jest na część nową i starą. Starsza część tej miejscowości położona jest na majestatycznym wzgórzu, z koeli nowsza część, która powstała stosunkowo niedawno, o zaledwie około 10 lat tamu, zlokalizowana jest poza wzgórzem. Niezwykle ciekawe jest to, że Rusinowo oddzielone jest od morza pasem lasu. Tego typu przesmyk stanowi doskonałe zabezpieczenie dolnej część miejscowości przed wiatrem wiejącym od morza.

Spokój i czyste powietrze

Większość odwiedzających Rusinowo osób ceni je za czyste powietrze, co spowodowane jest faktem, że w okolicy tej nie ma żadnych zakładów przemysłowych, zaś bliskość morza zapewnia bardzo wysokie nasycenie jodem. Fani opalania i pływania mogą korzystać z pięknej, szerokiej i niezatłoczonej plaży. Tu nikt nie musi konkurować o swoje miejsce na plaży.

Inne atrakcje w okolicy

Samo Rusinowo może pochwalić się kilkoma trasami rowerowymi, co na pewno docenią osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas. Bliskość lasu jest świetnym miejscem wypadowym na spacer z dziećmi lub ze zwierzętami. Bliskie położenie innych atrakcyjnych miejscowości sprawia, że Rusinowo jest doskonałą bazą wypadową. Tu czuje się spokój tego miejsca, można wiec relaksować się pełną parą. Z Rusinowa można zaplanować wypad do Darłowa, które oferuje turystom więcej atrakcji (np. możliwość zwiedzenia Zamku Książąt Pomorskich). Jeżeli zaś odwiedzający nie czują potrzeby podróżowania, wówczas Rusinowo z pewnością zaspokoi ich wszystkie potrzeby. W Rusinowie wart zobaczenia jest kościół, który ma niezwykle ciekawą architekturę. Sam kościół jest tez pięknie położony, bo na wzgórzu, w najwyższym punkcie Rusinowa.

Atrakcje to nie wszystko

Choć dla niektórych Rusinowo może być mało rozrywkowym miejscem na wakacje, to wbrew pozorom ciężko znaleźć tu wolne noclegi w okresie letnim. By móc pomieszkać w tej malowniczej miejscowości, noclegów należy szukać z wyprzedzeniem. Cały proces poszukiwań ułatwi serwis przymorzu.pl za pomocą którego, rezerwowanie wybranych miejsc jest szybkie i niezwykle łatwe. Rusinowo może bowiem pochwalić się rozbudowaną baza noclegowa nad morzem, zaś głównie do wynajęcia oferowane są domki letniskowe (jest ich tu aż 166). Zwolennicy spartańskich warunków mogą z kolei skorzystać z pola namiotowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here