Gdzie ubezpieczyć samochód

Samochód ubezpieczamy w wyspecjalizowanej firmie, zajmującej się ubezpieczeniami komunikacyjnymi, zarówno podstawowym ubezpieczeniem OC, jak i nieobowiązkowym, dodatkowym ubezpieczeniem AC. OC dotyczy odpowiedzialności sprawcy wypadków drogowych i jest jedynym narzędziem odszkodowawczym w procesie pokrywania strat komunikacyjnych. AC natomiast to ubezpieczenie dodatkowe, w skład którego wchodzi dodatkowe zabezpieczenie strat komunikacyjnych, wynikających ze zdarzeń losowych oraz spowodowanych szkodą ubezpieczonego.

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się ubezpieczeniami komunikacyjnymi, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim ceną. Jak zatem wybrać odpowiednią ubezpieczalnię i czym pomiędzy sobą będą różniły się poszczególne ubezpieczenia?

Ubezpieczenie samochodu

Przede wszystkim ubezpieczenie samochodu obejmuje:

  • szkody wynikające z kolizji lub wypadków samochodowych, spowodowanych z winy ubezpieczonego,
  • dodatkową ochronę NW na wypadek nieszczęśliwych wypadków, w których poszkodowani zostają współpasażerowie osoby ubezpieczonej,
  • dodatkowa ochrona, np. od szkód spowodowanych zdarzeniami losowymi i umyślnymi: dodatkowa ochrona kół, dodatkowa ochrona szyb, pakiet Assistance, itp.

To właśnie między innymi od poszczególnych składowych ubezpieczenia zależy między innymi ostateczna cena ubezpieczenia OC. Należy zatem pamiętać, czego oczekujemy oprócz podstawowej ochrony, od firmy ubezpieczeniowej, pamiętając o własnej historii ubezpieczeń i ewentualnych zagrożeniach, jakie mogą nas spotkać w bliższej i dalszej okolicy.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Pytanie to przede wszystkim należy sprecyzować, biorąc pod uwagę zarówno podstawowe ubezpieczenie, pakiet dodatkowych ubezpieczeń, jak również okres ubezpieczenia. Pamiętajmy, że każde ubezpieczenie jest objęte bankową gwarancją, na wypadek niewypłacalności firm ubezpieczeniowych, jednakże cena między innymi będzie podlegała regule gwarancji ubezpieczenia.

Podstawowe ubezpieczenie samochodu na okres jednego roku, bo tylko takie można zawrzeć z firmą ubezpieczeniową, będzie zatem kosztowała między 400 a nawet 1500 zł.

Zależy to, jak już było wspomniane, od pakietów dodatkowych, jak również wieku ubezpieczonego (za wiek poniżej 25 lat firmy ubezpieczeniowe często naliczają dodatkową zwyżkę procentową), posiadane zniżki, nawet miejsce zamieszkania (adres) i rodzaj zamieszkania wraz z rodzajem miejsca parkingowego.

Ubezpieczenie samochodu to jednak obowiązek każdego posiadacza pojazdu, dlatego przygotowując się do kolejnej umowy, pamiętajmy, aby porównać ze sobą różne firmy ubezpieczeniowe i trafić do takiej, która spełni nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here