Czym kierować się wybierając ubranko do chrztu dla chłopca

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego małego człowieka. Jest to także ogromnie ważna uroczystość w życiu rodzinnym każdego katolika.  Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przywiązuje do tego dnia ogromną wartość i wagę. Ponadto, nikogo chyba nie powinna dziwić chęć ubrania malucha przystępującego do chrztu w specjalnie dedykowane, eleganckie ubranie.

Zanim jednak dobierzemy odpowiednie ubranka do chrztu chłopca, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, ubranko powinno posiadać odpowiedni rozmiar. Za duże lub, co gorsza, za małe ubranko może być niewygodne i sprawiać, ze maluch będzie płakał całą ceremonię. Co ważne, nie zawsze warto na siłę szukać dorosłych ubrań na niemowlęta i na odwrót. Firmy odzieżowe od dawien dawna rozwiązują tę sprawę tak, iż dla dzieci, zwłaszcza tych małych, projektują coś podobnego, jednak z pewnością nie identycznego.

Garnitur na chrzest dziecka – czy to dobry wybór?

Każda matka ulega tej modzie i zachwytom. Bo czyż nasz chłopiec może wyglądać w czymś lepiej i bardziej słodko niż w uszytym, dopasowanym stroju a’la garnitur? Oczywiście, że nie. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach spora liczba chłopców niesiona jest do chrztu w specjalnych garniturach. Są one wygodne, szyte z rewelacyjnego, przewiewnego materiału, dlatego praktycznie każdy rodzic może się na niego zdecydować.

Ubranka do chrztu chłopca w postaci garnituru to nie wszystko. W zależności od pogody, warto pokusić się także o odpowiednio dobraną czapeczkę oraz pasujące okrycie wierzchnie. Musimy zadbać o to, by maluchowi nie było zimno w naszych ramionach.

W przypadku starszych chłopców, do ubrania do chrztu można podjeść nieco śmielej. Jeśli chłopiec już chodzi i daje się swobodnie ubierać, można postawić na tradycyjnie ubierani garnitur. Istotne jest, by materiał, w którego jest wykonany był wygodny i przewiewny. Jeśli zakładamy chłopcu garnitur, niekoniecznie musimy wciskać go w niewygodną białą koszulę. Wystarczy lekki podkoszulek w kolorze białym bądź ecru.

Ubranka do chrztu chłopca – w czym jeszcze można wybierać?

Ubranka do chrztu chłopca powinny być odpowiednio dostosowane do warunków, jakie panują na zewnątrz. Wiadomo, że przyjęcie odbywa się zazwyczaj w domu lub  restauracji, gdzie jest ciepło, jednak często w kościele panuje znacznie niższa temperatura niż na zewnątrz. Jeśli chrzest planowany jest na zimę, warto zaopatrzyć się w elegancką czapeczkę dla malucha oraz współgrające okrycie wierzchnie, w którym z pewnością będzie mu ciepło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here