implanty zębów

Implantologia jest jedną z wyjątkowych dziedzin stomatologicznych, która nieustannie się rozwija. Służy znacznie prostszemu, a przy okazji trwałemu i niewidocznemu ukryciu braków w uzębieniu, niezależnie od tego, jak duże są to braki. Implanty zębów to gwarancja odzyskania pięknego, pełnego i zdrowego uśmiechu w mgnieniu oka. Jest to obecnie najbardziej polecane oraz bardzo powszechne rozwiązanie, polecane praktycznie wszystkim.

Proteza czy implant?

Konsultacja stomatologiczna jest niezbędna podczas wielu różnych przypadków. Do dentysty należy iść, jeśli boli nas ząb, a także w sytuacji, kiedy mamy jakieś braki i chcemy je zapełnić. Implanty zębów proponowane są przez stomatologa w kilku sytuacjach. Głównie w przypadku, jeśli pacjentowi brakuje jednego lub kilku zębów całkowicie. Ponadto, implanty zębów sprawdzają się również, jeśli pacjent nie posiada widocznych zawiązków zębów stałych.

Zanim jednak zostanie podjęta ostateczna decyzja, pacjenci często zastanawiają się nad przewagą implantów nad protezą. Jednak na samym początku warto zauważyć, że te dwie metody znacznie się od siebie różnią. Proteza może być zarówno stała, jak i ruchoma. Zazwyczaj produkowana jest z porcelany czy akrylu, a następnie nakłada na dziąsła. Tego typu metoda z powodzeniem zastępuje samego zęba, ale nie korzeń. Bardzo często opiera się ją na metalowej konstrukcji lub po prostu przykleja na kleju.

Implant to coś znacznie bardziej skomplikowanego. Swoim wyglądem przypominać może śrubkę. Wszczepia się go w dziąsło, gdzie po pary tygodniach zrasta się z tkanką człowieka. Jest niezwykle stabilny i nie porusza się. Po zrośnięciu na tym implancie osadzana jest ceramiczna korona, która jest bardzo podobna do naturalnego zęba, nawet kolorystycznie. O implant tego typu należy dbać z takim samym zaangażowaniem jak o naturalne zęby, gdyż jest to prawdziwa podstawa zdrowego, pięknego uśmiechu.

Kiedy warto wstawić implanty zębowe?

Jeśli posiadasz jakieś ubytki zębowe i wstydzisz się uśmiechać, a nawet rozmawiać, opcji jest kilka. Można zdecydować się na protezę, most bądź koronę. Znacznie trwalszym wyborem są implanty zębów, jednak one wiążą się z pewnymi odstępstwami. Założenie implantów jest możliwe u osób, które ukończyły 25. Rok życia, a ponadto nie cierpią na padaczkę, nieleczoną cukrzycę, rozwijającą się osteoporozę, choroby nowotworowe i nie są aktualnie w ciąży. Co ciekawe, na możliwość założenia implantów wpływa ma również aktualny stan naturalnego uzębienia. Stomatolog nie podejmie się tego zabiegu, jeśli brakuje miejsca, zęby się przechylają czy też w jamie ustnej występują stany zapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here