Wakacje na Jamajce

Jeżeli lubisz piaszczyste plaże lazurowe morze i klimaty Reggae to idealnym miejscem na wypoczynek będzie Jamajka. Karaiby to wyspa, na której doświadczysz- relaksu, różnorodności oraz rytmów reggae.

Relaks na karaibskich plażach

Największą i najpiękniejszą plażą na Jamajce jest Seven Mile Beach, na której znajdują się palmy oraz niemalże biały piasek. Można tu podziwiać turkusową wodę oraz wyjątkowe zachody słońca. Jeżeli upał nam przeszkadza wtedy możemy się schronić w pobliskim barach znajdujących się przy plaży.

Jeżeli jesteś fanem Jamesa Bonda to idealnym miejscem na wypoczynek będzie plażą Ocho Rios. To właśnie na niej kręcono sceny do filmu z Jamesem Bondem. Na miejscu można skorzystać ze sprzętu do nurkowania i zobaczyć przepiękne rafy koralowe.

Rytmy Reggae

Każdemu z nas Jamajka kojarzy się z rytmami reggae. To właśnie na tej wyspie się urodził się w 1945 roku Bob Marley. Pochodził z małej wioski – Nine Miles, w której to po śmierci muzyka powstało muzeum fotograficzne, niewielki teatr oraz sklep z pamiątkami. Bob Marley został pochowany w rodzinnej wiosce wraz ze swoją gitarą. Jeżeli jesteś fanem reggae to koniecznie musisz tutaj przyjechać.

Naturalne bogactwa wyspy

Jamajka charakteryzuje się niezwykłym bogactwem ukształtowania, ponieważ jest to wyspa, która ma piękne plaże a także wapienne płaskowyże (podziemne korytarze wyrzeźbione przez wodę, jaskinie), głębokie wąwozy, piękne wodospady oraz Góry Błękitne. Jeżeli więc jesteś fanem pieszych wędrówek to możesz udać się na Jamajkę gdzie nie tylko wypoczniesz, ale również i aktywnie spędzisz czas oglądając niezwykłe widoki. Każdy, więc znajdzie coś dla siebie.

Ciekawostka

Na Karaibach wytwarza się duże ilości rumu już od XVII wieku. Jeżeli więc lubisz rum to nigdzie tak dobrze nie smakuje jak na Jamajce. Wykorzystuje się ten trunek podczas wędkowania, aby ogłuszyć ryby. Butelka rumu może być dla ciebie niezwykła pamiątką z egzotycznych wakacji, którą wypijesz wraz z przyjaciółmi. Możesz wypić drinka w barze na plaży i rozkoszować się pięknym widokiem plaży oraz morza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here