paryż
fot. pexels.com

Paryż to zdecydowanie miasto miłości. Wiele par przyjeżdża do tego miasta na krótkie romantyczne wypady. np. na oświadczyny swojej drugiej połówce. Dowiedz się, jakie są zabytki w Paryżu, które koniecznie trzeba zobaczyć, zwłaszcza jeśli odwiedzasz Paryż dosłownie na kilka dni!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/z-kamera-przez-paryz-7-filmow-ktore-musisz-obejrzec-jesli-kochasz-to-miasto/

Wieża Eiffel

To zdecydowany must have do zobaczenia i konieczny punkt na planie zwiedzania Paryża. Nie ma co ukrywać wieża ta jest jedną z najbardziej charakterystycznych zabytków na całym świecie, a także najpowszechniejszą atrakcją samego Paryża. Wieża Eiffel mieści się nad Sekwaną, niedaleko Pól Marsowych.

Katedra Notre Dame

Katedra ta zaraz po Wieży Eiffla jest równie popularnym i znanym zabytkiem, który warto zobaczyć. Wiele osób zna tę Katedrę z bajki o słynnym Dzwonniku i też z tego względu warto ją zobaczyć na żywo, ponieważ zdecydowanie zapiera dech w piersiach. 

Pola Elizejskie

Mówi się, że Pola Elizejskie to najbardziej charakterystyczne dla Paryża miejsce. Ma ona niecałe 2km długości i jest pełna restauracji, luksusowych butików, teatrów i innych ciekawych punktów. To miejsce jest zdecydowanie chętnie odwiedzane przez turystów, którzy odwiedzają Paryż na przysłowiową chwilę.

Centrum Pompidou

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to koniecznie musisz odwiedzić Centrum Pompidou. To muzeum sztuki współczesnej. Już sam widok muzeum z wewnątrz robi wrażenie, a co dopiero w środku. Budynek jest otoczony kolorowymi rurami i z tego względu wiele osób uważa, że prezentuje się jakby był odwrócony na zewnątrz.

Disneyland

Co prawda ta atrakcja nie sprawdzi się krótkoterminowy pobyt w Paryżu, chyba że nastawiasz się, że chcesz przyjechać do Paryża, aby właśnie odwiedzić Disneyland. Trzeba się liczyć, że nie jest to rozrywka na kilka chwil, ale tak naprawdę na cały dzień. Warto jednak mieć na uwadze, że w Paryżu jest Disneyland i odwiedzić to miejsce.

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/pomysly-na-dekoracje-slubne-ktore-mozesz-zrobic-samodzielnie-i-zaoszczedzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here