Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg - czyli na co zdecydować się, wyjeżdżając do Bułgarii?

Wyjazdy do Bułgarii kojarzą się nam głównie z poprzednim systemem polityczno – gospodarczym. Jednak Bułgaria to tak naprawdę kraj, który pod względem turystycznym jest nam w stanie zaoferować bardzo dużo również i dziś. Wyjeżdżając tam, mamy przed oczami najczęściej Złote Piaski i Słoneczny Brzeg – dwa największe kurorty w tym kraju. Który z nich najlepiej wybrać?

Dlaczego warto wybrać Słoneczny Brzeg?

1. Słoneczny Brzeg to doskonały wybór dla tych wszystkich, którzy kochają mnóstwo słońca. Nie brak tu szerokich, piaszczystych plaż z małą ilością zieleni.

2. Słoneczny Brzeg to zespół bardzo nowoczesnych, stosunkowo młodych kurortów. Dlatego jeśli szukamy nowoczesności i elegancji, kurorty te będą dla nas doskonałym wyborem.

3. Ze Słonecznego Brzegu wyrusza mnóstwo wycieczek fakultatywnych, które docierają aż do Istambułu. Jeśli zależy nam na zwiedzeniu tego miasta, koniecznie wybierzmy kurorty znajdujące się na tym wybrzeżu.

4. Słoneczny Brzeg jest co prawda bardzo nowoczesny, ale też… nieco droższy od Złotych Piasków. Wypoczywają tu głównie Niemcy i Holendrzy, co przedkłada się na wyższe ceny.

Dlaczego warto wybrać Złote Piaski?

1. Złote Piaski to w głównej mierze nieco starsze kurorty, które jednak mają już wyrobioną swoją opinię. Dlatego łatwiej będzie nam dopasować ofertę danego hotelu bezpośrednio do naszych wymagań.

2. W Złotych Piaskach znajdziemy mnóstwo plaż, na których rośnie mnóstwo zieleni. Pozwoli ona odpocząć nam przed ostrymi upałami, które bardzo często nawiedzają ten obszar.

3. Złote Piaski to rejon zdominowany przez różnego rodzaju kluby, dyskoteki i kawiarnie. Można rzec, że ta okolica tętni życiem 24 godziny na dobę. Jeśli więc lubisz wypoczywać w ciągu dnia na plaży a wieczorem bawić się w nieskończoność, to Złote Piaski są właśnie dla Ciebie.

4. W ostatnich latach to właśnie Słoneczny Brzeg najbardziej zyskuje na popularności. Dlatego też w Złotych Piaskach nie jest tak tłoczno. Gdyby nie gwar na ulicy, można by powiedzieć, że panuje tu spokojna, wręcz sielankowa atmosfera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here