Ubranko dla psiaka – porady przed wizytą w sklepie

Ubranka dla piesków to produkty wybierane z różnych powodów. Niektóre rasy – zwłaszcza psów niedużych – mogą potrzebować dodatkowej warstwy ogrzewającej, by móc swobodnie funkcjonować w okresie zimowym. Dla innych z kolei ubranko to po prostu bardziej wygodna forma smyczy. Jeszcze inne pieski chodzą w ubrankach z uwagi na preferencje swoich opiekunów. Niezależnie od przyczyny, dla której pragniesz kupić ubranko dla swojego pupila, warto dołożyć starań i wybrać produkty komfortowy, bezpieczny i dopasowany do rozmiaru psiaka. O tym, jak odnaleźć takie ubranka w gąszczu dostępnych produktów, opowiemy poniżej.

Ubranko wygodne, bezpieczne i funkcjonalne – czyli jakie?

Psy zamieszkują wraz z człowiekiem różne miejsca na kuli ziemskiej, oraz towarzyszą mu przez wszystkie pory roku. W rezultacie – psy bywają narażone na oddziaływanie warunków pogodowych, do których nie zostały przystosowane przez ewolucję biologiczną. Wówczas, stosuje się niekiedy specjalne ubranka dedykowane dla psów, które powinny łagodzić oddziałujące na nie czynniki atmosferyczne. Do najważniejszych należy oczywiście chłód, lecz nie tylko on odgrywa ważną rolę.

Dostępne ubranka dla psa można podzielić na kilka głównych kategorii. Pierwsze to kurtki, tworzące najbardziej pojemną kategorię produktów. Znajdziesz w niej między innymi kurtki dedykowane na chłodne zimowe spacery, wyposażone w ocieplające wypełnienie i dodatkowe podszewki. Niektóre ubranka są także wiatrochronne oraz odporne na wilgoć.

Sweterki to ubranka miękkie w dotyku, przylegające do powierzchni ciała piesków. Sprawdzają się w okresie jesiennym i wiosennym, a także w okresie zimowym, gdy pogoda bardziej dopisuje. Stanowią świetną ochronę termiczną dla twojego psiaka.

Nieco luźniejsze ubranka dla psów to także golfy. Wykonane z miękkiej dzianiny, będą izolować temperaturę ciała twojego psiaka, a szczególnie osłaniać jego gardło i szyję.

Jakie ubrania kupować, z jakich zrezygnować?

Ubranko dla twojego psiaka powinno być przede wszystkim wygodne i spełniać funkcje praktyczne. Niestety, niektórzy bardziej stawiają na aspekty estetyczne – i pragną po prostu kupić ubranko, w którym pies będzie wyglądał ładnie, lub co gorsze – śmiesznie. Ubranka z kapturem są takim przykładem – choć kaptur wydaje się stanowić dobrą osłonę dla psiej głowy, to jednak najczęściej jest po prostu nieużyteczny, krępuje ruchy psiaka, a niekiedy utrudnia też używanie zmysły słuchu do lokalizowania źródła hałasu.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na kolor wdzianka, które wybierzesz. Powinno być dopasowane do pogody i oświetlenia słonecznego, nie powinno przesadnie nagrzewać organizmu twojego psiaka w okresie letnim. Wato też unikać ubrań wykonanych z materiałów szeleszczących, sztywnych, twardych, które staną się źródłem dyskomfortu u twojego psiaka.

Na koniec pragniemy polecić ubranka wyposażone w dodatkowe funkcje, wśród których najważniejszą jest możliwość założenia obroży, szelek lub smyczy. Ubranka takie są niezwykle wygodne w czasie spacerów – świetnie rozkładają oddziałujące siły fizyczne, zwłaszcza gdy pies zaczyna się wyrywać lub pragnie zerwać się ze smyczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here