Fachowe podejście do powłok ceramicznych

Powłoka ceramiczna na karoserii to ochrona metalowego pojazdu zapobiegająca korozji i przebarwieniom także gorących i wilgotnych warunkach.

Farba nie zawsze jest odporna na te warunki sama z siebie. Tu właśnie wkraczają do gry tego typu powłoki ochronne.

Profesjonalne podejście do ochrony lakieru poprzez powłokę ceramiczną

Powłoki te wykorzystują wypełniacze ceramiczne do zatrzymywania wilgoci w celu ochrony pojazdu. W niektórych najpopularniejszych formach te ceramiczne powłoki zapewniają wyraźny wygląd metalowej karoserii. Są półprzezroczyste, często z niebieskim lub szarym odcieniem. W ten sposób samochód odbarwia się, jeśli tak się dzieje, przy wilgotnej pogodzie. Na innych powłokach kolor ceramiki to czerń lub kolor ciemnoszary. Niektóre z tych powłok są przeznaczone do stosowania w połączeniu z istniejącymi farbami lub na nich. Czasami może to być jednak problematyczne. W niektórych przypadkach farba na powłoce ceramicznej może się łuszczyć.

Rodzaje powłok można podzielić na dwie kategorie: bezbarwne i podbarwione. Istnieje wiele różnych rodzajów powłok, w tym między innymi podkłady ceramiczne, powłoki nawierzchniowe, bezbarwne powłoki ceramiczne i uszczelnienia ceramiczne. Powłoki te wykorzystują wypełniacze ceramiczne, takie jak krzemian wapnia, krzemian cyrkonu, kaolin i talk. Te dodatki wypełniające zapewniają bardziej jednolity wygląd powłoki, a także zapobiegają pękaniu i łuszczeniu się powłoki. Innymi słowy, podkłady ceramiczne mają te właściwości z dwóch powodów. Po pierwsze, są twarde i odporne na zużycie, a po drugie, ceramika zatrzymuje wilgoć.Powłoki te są często przezroczyste lub zabarwione na kolor pojazdu lub zabarwione pigmentami ceramicznymi. Lakier bezbarwny pozostawia się do utwardzenia przed natryskiem zabarwionej powłoki. Nadaje to przezroczystej powłoce równomierny wygląd. Po nałożeniu zabarwionej powłoki pigmenty ceramiczne będą blokować światło i tworzyć odcień. Najpopularniejsze są podkłady ceramiczne, ale można również zastosować inne rodzaje powłok. W ofercie ochrona lakieru wrocław czeka na nas profesjonalna aplikacja nowoczesnych powłok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here