Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców to ważna sprawa dla obcokrajowców przybywających do naszego kraju

0
1795

Choć wielu Polaków w różnych celach wyjeżdża za granicę, to także wielu cudzoziemców przyjeżdża do nas do Polski i warto mieć to na uwadze. Może się to komuś wydawać dziwne, ale dla pewnych nacji nasz kraj jest dość atrakcyjny turystycznie, dla innych z kolei (szczególnie dla ludzi ze wschodu) jest atrakcyjnym miejscem pracy. Tyle, że taki cudzoziemiec przyjeżdżający do naszego kraju musi być świadomy tego, że powinien być u nas ubezpieczony. Chodzi tu nie tylko o takie zwykłe ubezpieczenie dla cudzoziemców, na przykład od nieszczęśliwych wypadków, ale i szeroko pojęte ubezpieczenie zdrowotne.

Ubezpieczanie dla obcokrajowców

Błędne jest bowiem myślenie, że na wyjeździe na pewno nic się nie stanie i tak samo jak Polacy wyjeżdżający do innych krajów muszą być świadomi ryzyka, tak i obcokrajowcy w Polsce powinni wziąć to pod rozwagę. Takie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców szczególnie powinno dotyczyć osób pracujących w naszym kraju (na przykład Ukraińców), bo wiemy doskonale, że najczęściej wykonują oni proste (choć dość ciężkie prace fizyczne), gdzie ryzyko uszczerbku na zdrowiu jest dość duże.

Takie ubezpieczenie zdrowotne można zakupić nawet przez internet i popularne jest na przykład ubezpieczanie obcokrajowca na visa-insurance.pl. Ubezpieczenie cudzoziemca przeznaczone jest praktycznie dla każdego – i dla turystów, i dla pracowników i nawet dla zwykłych studentów obcokrajowców. Co więcej, jest ono możliwe dla każdego bez względu na jego wiek i bez względu na jego aktualny stan zdrowia, gdyż nie są wymagane żadne badania lekarskie.

Ubezpieczenie dla obcokrajowców w Polsce obejmuje bardzo szeroki zakres usług, poczynając od wizyty u zwykłego lekarza internisty, postawienia diagnozy schorzenia i wypisanie leków, aż po dużo poważniejsze sprawy, jak pobyt w szpitalu. Dostępne jest także leczenie stomatologiczne w przypadku mocnego bólu zębów oraz wszelkie transporty medyczne. Zakres ubezpieczeniowy zależy od wpłacanej składki miesięcznej i najtańsze ubezpieczenia są już dostępne nawet od kilkudziesięciu złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here