Bilety na Eurotunel – o czym warto pamiętać?

Podróż do Wielkiej Brytanii kojarzy nam się z drogimi biletami lotniczymi. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny sposób na przeprawę przez Kanał La Manche. Od ćwierćwiecza funkcjonuje bowiem Eurotunel, który jest świetną alternatywą dla linii lotniczych. Jak wygląda taka podróż?

Jak powstawał Eurotunel?

Anglicy i Francuzi pracowali nad połączeniem lądowym od dziesięcioleci. Pierwsze wzmianki o moście łączącym brytyjskie wyspy z Europą pochodzą już z XIX wieku. Jednak do końca II wojny światowej nie przedstawiono żadnego rozwiązania. Sytuacja zmieniła się w latach 50. XX wieku. W 1957 roku powołano specjalną grupę inżynierów, która miała przygotować projekt tunelu. Po szesnastu latach eksperci opracowali cztery plany. Pierwszy z nich zakładał stworzenie mostu zawieszonego na kevlarowych linach. Było to jednak kosztowne rozwiązanie, dlatego szybko z niego zrezygnowano. Inną propozycją był  Euroroute, czyli tunel drogowy między sztucznymi wyspami połączonymi z lądem mostami. Trzeci wariant zaś proponował połączenie podziemnych dróg oraz kolei. Ostatecznie wybrano jednak czwartą opcję, czyli Eurotunel. Projekt ten zakładał utworzenie trzech tuneli: dwóch kolejowych i jednego serwisowego. Prace nad tunelem rozpoczęto 1 grudnia 1987 roku. Pierwsze trzy lata robót polegały na przebijaniu się przez warstwy skalne Cieśniny Kaletańskiej. Oficjalne otwarcie nastąpiło 6 maja 1994 roku. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonały zaś głowy państw: królowa Elżbieta II oraz Francois Mitterand. Pół roku później Eurotunelem przejechał pierwszy pociąg.

Czy bilety na Eurotunel są dostępne w Polsce?

Przez Eurotunel kursują pociągi łączące Londyn z Paryżem oraz Londyn z Brukselą. W pierwszym przypadku całkowita podróż trwa około 2,5 godziny. W drugim przypadku oba miasta dzieli dwugodzinna podróż. Pociągi pasażerskie Eurostar poruszają się z prędkością 300 km/h. Przez Eurotunel przejeżdżają natomiast w tempie 160 km/h. Bilety na te połączenia możemy kupić bez problemów w Polsce. Wystarczy, że klikniesz np. tutaj https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html. W zakupie pomogą ci doświadczeni specjaliści, którzy wybiorą najlepsze połączenie i odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Co więcej, do ceny biletu nie jest doliczana żadna prowizja, dzięki czemu nabywasz je w atrakcyjnej cenie. Bilety na Eurotunel dobrze jest kupić szybciej. W ten sposób będziemy mieć pewność, że uda się zarezerwować miejsce, a harmonogram podróży nie zostanie zakłócony. Warto więc o tym pamiętać i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here