Teneryfa to jedna z najbardziej popularnych Wysp Kanaryjskich, leżąca na Oceanie Atlantyckim. Pod względem administracyjnym wchodzi w skład Hiszpanii. Co roku oferty Teneryfa last minute są rozchwytywane przez turystów, zwłaszcza że na wyspie można w zasadzie odpoczywać przez cały rok przy umiarkowanej pogodzie.

Największa i najbardziej znana wyspa kanaryjska

Teneryfa ma ogromny potencjał turystyczny, wynikający przede wszystkim z faktu, że jest to największa wyspa w swoim archipelagu. Dzieli się na część południową, którą zajmują gęsto usiane hotele w głównych ośrodkach wypoczynkowych: Costa Adeje, Las Americas czy Los Cristanos. Północna część Teneryfy ma chłodniejszy klimat, ale za to można tu znaleźć wiele pięknych pod względem przyrodniczych zakątków.

Plaże na Teneryfie w przeważającej części są ciemne – brązowe i czarne, z wulkanicznym piaskiem, żwirem i skałami. Tylko gdzieniegdzie znajdziemy piękne plaże z jasnożółtym piaskiem. Do najbardziej znanych plaż na Teneryfie zalicza się Plaza de Espana w Santa Cruz de Tenerife, gdzie odbywają się obchody drugiego co do wielkości karnawału na świecie oraz plaża Playa de las Teresitas w San Andres.

Cuda natury na Teneryfie

Rezerwując wakacje Teneryfa last minute, koniecznie trzeba zarezerwować sobie czas na zobaczenie jej największych, przyrodniczych atutów. Wśród nich należy wymienić miejscowość Masca, w której jest wąwóz z wyjątkowymi formacjami skalnymi, piękna fauna flora. Ogromne pionowe klify znajdują się w sąsiedztwie Masa – Los Gigantes, o pionowych ścianach, o które rozbijają się fale Oceanu Atlantyckiego.

Godny uwagi będzie bez wątpienia Park Narodowy Teide, który jest najstarszym i zarazem największym parkiem na Teneryfie. Obejmuje chroniony obszar u stóp wulkanu El Teide, na który można wjechać dzięki kolejce linowej. Na szczycie można ujrzeć zapierające dech w piersiach księżycowe krajobrazy.

Dla osób lubiących obcować z naturą, a zwłaszcza dla dzieci atrakcyjna będzie wycieczka do Puerto de la Cruz, którego atutem jest Loro Parque, stanowiące połączenie zoo i ogrodu botanicznego. Zobacz więcej na https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania/regiony-hiszpanii/teneryfa.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here