Lepszy apartament niż hotel – oto dlaczego!

0
431

Wybierając się nad morze na wakacje, trzeba zdecydować się na idealną kategorię obiektów noclegowych. Przez długi czas najchętniej wybierane były hotele, ale od paru lat ich pozycja coraz wyraźniej ustępuje apartamentom. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka i nie wszystkie są oczywiste.

Nie tylko więcej miejsca, ale i większy komfort

Powierzchnia nawet stosunkowo niewielkich apartamentów jest większa niż dość drogich pokojów hotelowych. To nie jest żadne zaskoczenie. Villa Marea Międzyzdroje ma na przykład sporo apartamentów po mniej więcej 50 metrów, co zapewnia naprawdę dużą swobodę czterem osobom.

Znacznie ważniejsze może być jednak to, że apartamenty są budowane w standardzie mieszkaniowym, a nie hotelowym. To oznacza lepszą izolację akustyczną i ograniczenie przestrzeni wspólnych na rzecz prywatności. To odwrócenie hotelowych trendów, w których pokoje, nawet jeśli przytulne, to nie bywają ciche, a większość aktywności jest wyprowadzana do części wspólnej obiektu.

Lepsza cena w najlepszych lokalizacjach

To jasne, że znalezienie hotelu w doskonałej lokalizacji nie jest problemem. Tyle że cena pokoju w takim miejscu będzie przyprawiała o zawroty głowy, tymczasem apartamenty nad morzem często są zlokalizowane co najmniej równie atrakcyjnie, a za zbliżoną kwotę można wynająć znacznie bardziej komfortowy pobyt.

Mówiąc w skrócie: decydując się na apartamenty, można mieszkać bardziej komfortowo niż w hotelu i ma się zwykle większy wybór dobrych lokalizacji, a także ma się wpływ na wybór konkretnego pokoju. W hotelu to raczej sugestia tymczasem apartament wybiera się precyzyjnie ten, na który ma się ochotę.

Obsługa nie przeszkadza w odpoczynku

Recepcja hotelowa, obsługa restauracji i pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie czystości powinni być w hotelu jak najmniej widoczni – tylko wtedy, kiedy goście sobie tego życzą. Wiadomo jednak, że praktyka tak nie wygląda. Tymczasem w apartamentach, nawet jeśli mają one obsługę recepcyjną na miejscu, kontakt z personelem jest ograniczony choćby ze względów technicznych.

To jeszcze większa prywatność i poczucie swobody, które pozwalają naprawdę się zrelaksować albo skupić na pracy. Oczywiście apartamenty będą świetnie wysprzątane, w wielu można też zamówić śniadanie, ale cała ta obsługa jest prowadzona zupełnie inaczej niż w hotelach, pozostaje mniej inwazyjna i dyskretniejsza.

Po prostu lepsze obiekty

Hotele to duże obiekty, których budowa, a później utrzymanie kosztują olbrzymie pieniądze, więc remonty czy modernizacje przeprowadzane są możliwie rzadko, a kiedy już do nich dochodzi, to jak najmniejszym kosztem. Gestorzy apartamentowców mają pod tym względem większą swobodę, więc mogą zadbać o regularną modernizację i utrzymanie wysokiego standardu nawet w budynkach, które zostały wybudowane już dość dawno.

To ma duże znaczenie, bo jednak słowo apartament oznacza coś innego, niż po prostu mieszkanie na wynajem – ma być nowocześnie, wygodnie i na wysokim poziomie. W hotelu ten standard interpretuje się inaczej, dlatego dziś to właśnie apartamenty są kategorią, w której coraz więcej gości upatruje szansy na znalezienie idealnego miejsca na wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here