stewardessa

Zarobki na takim stanowisku uzależnione są przede wszystkim od miejsca, w którym jest się zatrudnionym. Dosyć nieźle wygląda to w przypadku stewardów linii lotniczej LOT, ale zdecydowanie więcej jesteśmy w stanie zarobić pracując dla linii zagranicznych. Do tego znaczenie ma również długość stażu zawodowego, zdobyte doświadczenie oraz ilość wyrobionych godzin lotu w miesiącu. Ile jesteś w stanie zarobić jako steward? Czy praca na własny rachunek w tym zawodzie się opłaca?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-steward-sprawdz-zarobki-stewardow/

Ile jesteś w stanie zarobić jako steward?

Jako pracownik etatowy linie lotnicze umówiony jesteś z nią na wykonywanie tak zwanego pensum. Jest to określona pola godzin, które musisz przepracować w miesiącu, aby otrzymać pełną wypłatę. Pensum jest różne w zależności od firmy. W przypadku naszego narodowego przewoźnika LOT wynosi ono około 45 godzin. Jest to ilość godzin, dzięki którym zarabiamy około 2500– 4000 zł brutto. W pracy związanej w latanie, musimy być przygotowani na liczbę nadgodzin. Za kolejną godzinę prace zarobimy około 100 zł brutto. Liczba nadgodzin w miesiącu nie może przekraczać 55 godzin. Tak prezentują się zarobki stewarda na etacie. W przypadku kontraktu powiększającego samozatrudnienia zarobki wzrastają do 4000 zł – 7000 zł brutto. Jednak prowadząc jednoosobową działalność Musimy pamiętać o odprowadzaniu podatku VAT, składki na ZUS oraz funduszu pracy. W efekcie realne zarobki nie są już tak wysokie, jak wyglądają.

Czy praca na własny rachunek w tym zawodzie się opłaca?

Podstawową formą zatrudnienia w tej w dziedzinie pracy jest umowa o pracę. Coraz częściej jednak dochodzi do przypadków, w którym pracodawca zainteresowany jest współpracą pracownikiem, który w obrocie prawnym funkcjonuje jako firma. Jednoosobowa działalność jednak ma to w teorii, że posiada wyższe zarobki oraz większą elastyczność. Bardziej jednak przyznają, że pieniądze otrzymywane na rękę nie są tak wysokie, jak się okazuje. Nieco trudniej wówczas bezpłatne leczenie i uprawnienia emerytalne. 

Zobacz też: http://nieoficjalnie.pl/steward-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here