Jesienny weekend w Zakopanem

0
2173

Złota polska jesień kojarzy się nam z ciepłymi popołudniami, spacerami i doskonale spędzonym czasem na świeżym powietrzu. Jednym z pomysłów, które można wykorzystać, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy, jest krótki wyjazd na weekend. Jednym z miast, które są w naszym kraju wyjątkowo popularne i warte odwiedzenia, jest Zakopane. Odpowiedzmy sobie na pytanie – dlaczego?

Niezwykłe widoki w górach

Jesień to niesamowity czas, który pozwala na podziwianie widoków innych, niż zazwyczaj. W tym czasie nie ma już soczystej ani młodej zieleni na każdym drzewie. Zamiast nich pojawiają się żółcienie i czerwienie, a także soczyste brązy. Ich wspaniałe połączenie sprawia, że każdy widok prezentuje się wspaniale, a zmieniający się z dnia na dzień wygląd drzew dodaje jeszcze większego uroku każdej okolicy.

W górach jesień jest wyjątkowo malownicza. Na każdej ścieżce można każdego dnia zobaczyć coś nowego. Ranki często są chłodne i obfitują w mgły, które jeszcze bardziej urozmaicają widoki i dodają romantyzmu okolicy. Ich podziwianie o wczesnej godzinie wiele osób napawa niezwykły spokojem i pomaga im w odpoczynku.

Brak upałów

Wędrowanie po górskich szlakach jest wymagające, a tych w Zakopanem i jego okolicach nie brakuje. Każdy szlak może zaprowadzić nas w trudniejsze miejsce, które w czasie upałów wydaje się wręcz nie do zdobycia. Upał nie pozwala w pełni cieszyć się urodą gór, utrudniając wędrówki i sprawiając, że każdy krok wydaje się niemal drogą przez piekło, w której czasie marzy się jedynie o chłodnym napoju.

Będąc w Zakopanem jesienią, każda wyprawa okaże się znacznie łatwiejsza. Niższe temperatury, a jednocześnie łagodne słońce, pozwolą cieszyć się każdym krokiem i widokiem, bez obawy o upał, napoje, nadmierne zmęczenie. To także czas, w którym nie narazimy swojego zdrowia na przykład na odwodnienie czy udar słoneczny.

Mniej oblegane ciekawostki turystyczne

Co niezwykle istotne dla osób, które lubią spokojne zwiedzanie, jesienią liczba turystów znacząco się zmniejsza. Dzięki temu każda ciekawostka turystyczna jest mniej oblegana – nie tylko łatwiej się do niej dostać bez zbędnych kolejek, ale także znacznie przyjemniejsze jest samo zwiedzanie: samodzielne lub w małej grupie z przewodnikiem.

Z tego powodu Zakopane jesienią powinni wybrać wszyscy, którzy pragną uniknąć kolonii oraz rodzin z małymi dziećmi. To idealny czas dla singli, par, niewielkich grup dorosłych znajomych, a nawet seniorów, który pozwoli im cieszyć się spokojem i odpoczynkiem.

Co niezwykle ważne, wypad na weekend do Zakopanego w czasie jesieni będzie też oznaczał, że łatwiej znajdą się tam miejsca w hotelach, pokojach do wynajęcia czy apartamentach. Możemy w szczególności polecić te ostatnie, gdyż nocowanie w nich gwarantuje doskonały wypoczynek i najwyższy komfort. Wystarczy zajrzeć na stronę https://apartamentyzakopane.pl/, aby znaleźć dla siebie idealny: w samym centrum albo w pobliżu szlaku. Dzięki takim lokalizacji każdy będzie miał blisko właśnie do tego, czego potrzebuje najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here