industrialne mieszkanie

Czym jest styl industrialny? Niewątpliwie typem aranżacji, która stała się w ostatniej dekadzie niezwykla popularna w polskich domach.

Pragniesz stworzyć aranżację industrialną w swoim mieszkaniu lub domu? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy jak stworzyć loftowe przestrzenie.

Industrialny styl w różnych wnętrzach

Czy styl industrialny można stworzyć tylko w przestronnym salonie? Absolutnie jak najbardziej możemy w takiej stylizacji wykonać różne wnętrza. Z powodzeniem w stylu loftowym wykonamy zarówno sypialnię, jak kuchnię i łazienkę. Cała sztuka polega na wykorzystaniu odpowiedniego typu materiałów oraz elementów wystroju wnętrza. Na przykład urządzając łazienkę warto zwrócić szczególną uwagę na wybór armatury oraz ceramiki, ponieważ szczególnie te elementy pozwolą nam na stworzenie pożądanego klimatu. Znakomicie spisze się tutaj również dekoracyjne postarzane lustro wykonane na specjalne zamówienie w lokalnej firmie szklarskiej.

Czym charakteryzuje się styl industrialny

Surowość wnętrz tak charakterystyczna dla wnętrz industrialnych może z powodzeniem być przełamana poprzez uwzględnienie odpowiednio dopasowanych elementów wystroju. Należeć mogą do nich meble, urządzenia multimedialne oraz elementy dekoracyjne. Styl industrialny to minimalizm, proste formy oraz duża przestrzeń. Chociaż warto pamiętać, że sama przestrzeń nie musi być aż tak istotna jeśli rozważnie podejdziemy do doboru wszystkich elementów aranżacji oraz pobawimy się trochę z odpowiednim oświetleniem. Jeśli planujesz stworzyć profesjonalną industrialną aranżację uwzględniającą ciekawe nowatorskie rozwiązania warto dobrze zrozumieć sens tego typu projektów. Styl industrialny wywodzi się wprost ze Stanów Zjednoczonych, w których to w połowie ubiegłego stulecia nastąpiła potrzeba na zagospodarowanie wielu opuszczonych budynków przemysłowych. Na skutek słynnego wielkiego kryzysu światowego w Stanach Zjednoczonych powstało wiele obiektów, które przez całe lata stały opuszczone. Pomysłowi architekci zaczęli wykorzystywać te przestrzenie do tworzenia charakterystycznych obiektów mieszkalnych. Możesz użyć fantazji i wyobrazić sobie, że jesteś w takiej opuszczonej fabryce. Jest wysoko i przestronnie, ściany wykonane są z nieotynkowanej cegły, a wszelkie instalacje zamontowane są całkowicie na widoku. Z sufitu na kablach zwisają metalowe halogeny. Przez przestronne przeszklenia do wnętrza wpada wiele naturalnego światła nieco ocieplającego tak surową przestrzeń. We wnętrzu dużo jest stalowych przedmiotów o prostej, ale jednocześnie inspirującej bryle. Dużo tu stali, betonu oraz drewna. I w zasadzie to są właśnie główne założenia stylu industrialnego. Chcemy stworzyć tego typu klimat w swoim własnym mieszkaniu. Oczywiście w przypadku niewielkich mieszkań, możemy uczynić to tylko w pewnej mierze, po prostu uwzględniając niektóre charakterystyczne cechy stylu industrialnego.

Meble industrialne w salonie

Urządzając salon pragniemy niewątpliwie stworzyć przestrzeń, w której będzie nie tylko stylowo, ale również przytulnie. W ostatecznym stworzeniu odpowiedniego klimatu we wnętrzach niezwykle przydatne są meble. Według projektantów to właśnie one są prawdziwą duszą wnętrza. Zatem do ich wyboru warto podejść szczególnie rozważnie. Meble w stylu industrialnych charakteryzują się prostą formą oraz brakiem szczególnych ozdób. I chociaż są one stosunkowo proste w budowie, to profesjonalni projektanci mebli potrafią stworzyć takie, które jednocześnie będą intrygować. Na przykład w sklepie PlatformaMebli.pl powodzeniem cieszą się industrialne stoły okrągłe tego typu https://platformamebli.pl/stoly-industrialne-okragle-c-28 . Typowy mebel industrialny wykonany jest zazwyczaj z malowanej na czarno stali oraz drewna. Dla wielu osób niezwykle istotne jest, aby dekor drewna był wyjątkowo ciepły. Takie meble skutecznie ocieplają wnętrze. W połączeniu z gustownie dobranymi dodatkami typu dywany, poduszki, itp. mogą stworzyć przytulną przestrzeń, w której wszyscy domownicy chętnie będą przebywać.


Meble industrialne w salonie.

Styl industrialny – gdzie się zainspirować?

Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem zupełnie nowej aranżacji wnętrza, warto najpierw zadbać o wyrobienie sobie pewnych nowych upodobań, aby podczas projektowania wnętrza mieć już pewne z góry ustalone założenia. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na portalach typu Pinterest oraz Instagram. Warto również zaglądać na strony internetowe należące do profesjonalnych biur projektowych. Te bardziej renomowane zazwyczaj na swoich oficjalnych witrynach www publikują od czasu do czasu aktualnie realizowane projekty. Sporo ciekawych projektów wnętrz można znaleźć również na typowych polskich platformach wnętrzarskich. Co ciekawe, wiele osób początkowo nastawionych na styl industrialny ostatecznie decyduje się na stworzenie loftowej aranżacji charakteryzującej się nieco cieplejszym wykończeniem.

Z drugiej strony jeśli nie czujemy się zbyt pewni w planowaniu architektury wnętrza, być może najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego projektanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here