Co zabrać do namiotu na letni, górski wypad?

Wypoczynek w górach pod namiotem ma swój charakterystyczny klimat. Nic więc w tym dziwnego, że wiele osób decyduje się na taki wypad zarówno w polskie jak i w zagraniczne góry. Co zatem warto zabrać ze sobą, by nasz wypad był dla nas udany?

Namiot

Jeśli chcemy spędzić górskie wakacje w namiocie, koniecznie musimy zabrać ze sobą… namiot. Najlepiej, jeśli będzie on zaprojektowany dla jednej osoby więcej. Wtedy zyskamy dodatkowe miejsce na przechowanie naszych bagaży.

Plecak

Jeśli jedziemy w góry z przyjaciółmi bądź rodziną, nie możemy zapomnieć o tym, by wziąć ze sobą odpowiednie plecaki. Najlepiej, jeśli będą one dość pojemne i przede wszystkim wodoodporne. Uniesienie standardowego, 80-litrowego plecaka nie powinno być problemem dla dorosłego mężczyzny.

Karimata

Na górskie wakacje pod namiotem warto zabrać ze sobą karimatę. Może ona mieć albo formę klasycznej, stosunkowo cienkiej izolacji, albo być czymś na wzór połączenia klasycznej karimaty z materacem. W tej drugiej roli doskonale sprawdzą się karimaty samopompujące się.

Śpiwór

Niezbędnikiem każdego, kto chce wybrać się w góry jest oczywiście śpiwór. Nie ukrywajmy – nie da się utrzymać wyższej temperatury w namiocie na noc. Najczęściej wybierane rodzaje śpiworów to mumie i koperty. W praktyce śpiwory typu mumia są znacznie bardziej praktyczne i wygodniejsze.

Latarka

Jeśli wybieramy się pod namiot (niekoniecznie w góry), warto zabrać ze sobą latarkę. Polecamy tu modele z diodami LED. Są one o wiele bardziej energooszczędne i pozwalają na znacznie dłuższy czas świecenia. Nie zapominajmy też o dodatkowych bateriach.

Powerbank

Przed wyjazdem musimy założyć, że trudno nam będzie uzyskać dostęp do źródła energii elektrycznej. Jeśli więc chcemy utrzymać telefoniczny kontakt z otaczającym nas światem, nie zapomnijmy o powerbanku. Najdroższe modele pozwolą nam utrzymać „przy życiu” nasze telefony nawet przez kilkanaście dni. Najlepiej zabrać ze sobą jedno, konkretne urządzenie o bardzo dużej pojemności.

Nie zapomnijmy również o sztućcach, odpowiednim obuwiu itd. Pamiętajmy o tym, by dokładnie przemyśleć czy zabraliśmy wszystko, co będzie nam potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here