Zabawki kreatywne na prezent dla 10-latki

Zabawki kreatywne to grupa prezentów cieszących się coraz większym zainteresowaniem. Choć są dostępne też w wariantach dla młodszych dziewczynek, to na szerszą skalę bawią się nimi dopiero 10-latki. A jakie typy tych zabawek są szczególnie interesujące?

Przede wszystkim uroda

Na prezent dla 10 latki dziewczynki najchętniej wybierane są kreatywne gry dotyczące bardzo szeroko rozumianej mody i urody. Od tworzenia własnej biżuterii, po ubieranki i gry kreatywne polegające na układaniu obrazków z cekinów – są one atrakcyjne, ponieważ wszystkie mają wiele barw, różnorodnych elementów i pozwalają stworzyć coś, co ma realne odniesienia w codziennym świecie.

To jednak nie jest tak, że wszystkie prezenty z tej grupy są tylko i wyłącznie cukierkoworóżowe. Klimat i poziom złożoności, ale też dopuszczalne marginesy kreatywności są bardzo różne, więc szukając idealnego prezentu, nadal koniecznie trzeba kierować się indywidualnymi upodobaniami.

Klocki – od zawsze i na zawsze

Klocki to największa grupa zabawek kreatywnych i są one popularne w każdej grupie wiekowej. Jakoś tak się jednak utarło, że zwykle kupuje się je dla chłopców, a nie na prezent dla 10-letniej dziewczynki. A to błąd. Bo choć faktycznie większość dziewcząt nie będzie zafascynowana statkami kosmicznymi czy pojazdami, to przecież dziś zestawy klocków mogą mieć niemal dowolną tematykę. I nie chodzi o to, żeby utrwalać (ani obalać) stereotypy, tylko raczej o to, żeby otworzyć się na tę możliwość.

Ciekawe zestawy klocków mogą na przykład nawiązywać do filmowych i książkowych światów, klasyków literatury i bajek, mogą też być absolutnie uniwersalne – przecież pizzeria pasuje każdemu!

Eksperymenty i zabawy naukowe

Na prezent dla 10-latki znakomicie sprawdzą się zabawki z zestawami eksperymentów. To nie będzie raczej „Mały Chemik” w klasycznym wydaniu, bo to często dość skomplikowane zadania, ale jest wiele uproszczonych opcji, w których można wykonać w domu nawet grubo ponad setkę eksperymentów. Łączy je to, że są całkowicie bezpieczne, łatwe do przeprowadzenia, a ich efekty często widać po przepięknych kształtach lub kolorach.

Można oczywiście zagłębiać się w fizykę każdego eksperymentu, ale w zabawkach dla 10 latki chodzi raczej o rozbudzenie czystej pasji to sprawdzania i badania różnych rzeczy. A takie zabawki pokazują świetnie, że niespodzianki czają się na każdym kroku. Z punktu widzenia rodziców zaś ważne jest, że to często wcale nie są najdroższe dostępne opcje, dają zajęcie nierzadko na co najmniej kilka ładnych tygodni, a przede wszystkim jest to wciąż zabawa edukacyjna i kreatywna, czyli coś przeciwnego do zabijania czasu.

Wszystkie trzy przedstawione grupy są oczywiście obecne na rynku już od dawna, ale warto przyjrzeć się im na nowo, ponieważ nawet w ostatnich kilku latach te zabawki kreatywne się dość mocno zmieniły i dziś stanowią potężny segment bardzo atrakcyjnych propozycji, którym mało która 10-latka jest w stanie się oprzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here