Madera

Poszukując odpowiedniego miejsca na letni wypoczynek i podróże, staramy wybrać się coś sprawdzonego, pewnego i pięknego. Z pewnością takich miejsc w Europie jest wiele, jednakże jedno miejsce spełnia te warunki z naddatkiem. Jest taka wyspa, określana mianem „ze wszystkich wysp najpiękniejszą i wolną”. Mowa oczywiście o niezwykle klimatycznej Maderze. Wyspie, „wyrzuconej” wgłąb Oceanu Atlantyckiego, który otacza ją w całej swojej potędze.

Archipelag na wyciągnięcie ręki

Madera staje się coraz popularniejszym miejscem na podróże. Rosnąca liczba lotów, a także coraz większa uwaga biur podróży potęguje zainteresowanie tym urokliwym kawałkiem lądu „dryfującym” po potężnym Atlantyku. Jest to idealne miejsce dla osób, ceniących sobie podróże w miejsca o umiarkowanym klimacie. Nie uświadczymy na Maderze wielkich upałów. Temperatura panująca na archipelagu określana jest mianem „wiecznej wiosny”. Ustabilizowane 16-23 stopnie Celsjusza to niemalże pewnik w Regionie Autonomicznym Madery, bo tak oficjalnie to miejsce jest nazywane.

Podróże do lasów wawrzynowych i w góry

Owoce morza i ryby oceaniczne zdominowały kuchnię Madery. Zajadając się w lokalnych potrawach mamy pewność, że pochodzą one z tego regionu. W końcu rdzenni mieszkańcy Madery zajmują się w szczególności rybołówstwem i pracą na roli. Jednym z takich „bastionów” rybaków jest chociażby urokliwa Camara de Lobos. To jednak nie kuchnią Madera stoi. Natura obdarzyła wyspę niezwykłą florą i fauną, którą możemy podziwiać każdego dnia. Wawrzyn jest niejako symbolem archipelagu. To własnie tutaj rośnie on w dużych ilościach. Lasy wawrzynowe znajdują się także na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przepiękne, leśne krajobrazy, które możemy podziwiać ze szczytów gór (choć nie tylko, bo część miejscowości położona jest wystarczająco wysoko nad poziomem morza), dopełniają obraz Madery jako swoistego „raju na ziemi”.

Urokliwe miejsca

Podróżując po krainie „wiecznej wiosny” nie sposób zapomnieć o zwiedzeniu małych miasteczek, które zostały bajecznie wkomponowane w strome zbocza gór i pagórków. Można mieć wrażenie, że te domki znalazły się tam zupełnie przypadkowo. To jednak przemyślany pomysł architektoniczny wynikający niejako z konieczności – na Maderze jak na lekarstwo dolin czy płaskowyżów. Klimat zdominowany jest przez góry, strome zbocza, non-stop podmywane przez wody oceanu. Podróże do Porto Moniz, Santany czy Faial będą wyjątkowe ze względu na przepiękne wybrzeża, oryginalne wiejskie domki czy potężne góry, dopełniające pełny obraz Madery.

Więcej znajdziesz na: https://martynasoul.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here