Tanie wakacje w 2017-tym roku? Tak, to możliwe!

Wyjazd na „polskie” wakacje wcale nie musi być kosztowny. Wszystko zależy od naszych preferencji, miejsca zamieszkania i wybranego lokum. Gdzie można tanio pojechać? Sprawdźmy!

Polskie morze

Drogie wakacje nad morzem to mit. No chyba, że wybierzemy lokum w obleganych miejscowościach. Jeśli jednak zdecydujemy się na wakacje nieco dalej od linii brzegowej, możemy zapłacić o wiele taniej. Przykładowo w większych nadmorskich miejscowościach turystycznych, biorąc nocleg oddalony od morza o dwa kilometry, nie zapłacimy więcej niż 50 złotych za dobę. W niektórych przypadkach cena ta może spaść nawet do 30 złotych, jednak należy tu uważać na standard.

Mazury

Jeśli bliższe są nam bardziej urozmaicone przestrzenie, koniecznie powinniśmy wybrać się nad Mazury. Zwłaszcza, że w mniej znanych miejscowościach również nie zapłacimy zbyt dużo za noclegi. Pamiętajmy, że Mazury to prawdziwe królestwo prywatnych kwater, w których – jak dobrze wszystkim wiadomo – nietrudno znaleźć naprawdę tanie noclegi.

Góry

Bardzo zróżnicowaną ofertę mają nasze polskie góry. Najtaniej jest chyba w najbardziej undergroundowych schroniskach, gdzie cena za nocleg (gleba), wynosi nawet 20 złotych. Jeśli zależy nam na porównywalnej cenie i zdecydowanie lepszych warunkach, możemy skorzystać z kwater prywatnych. Zwykle w ich przypadku cena noclegu to 50 złotych za dobę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć kwatery (także i poza sezonem), w cenie rzędu 30 – 40 złotych.

Dojazd

Cena samych wakacji to jedno. Jeśli bierzemy pod uwagę sumaryczne koszty wypadu, musimy również uwzględnić koszty transportu. Jeśli jedziemy na przykład całą rodziną, najbardziej opłacalnym środkiem transportu będzie oczywiście nasz własny samochód. Zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na przejazd nocą. Choć jest to przejazd z pewnością bardziej męczący, to jednak dzięki temu oszczędzamy paliwo i… czas.

Jeśli nie posiadamy samochodu, bądź wybieramy się na wakacje we dwoje, warto wybrać starą, dobrą kolej. Ofertę kolei doskonale uzupełniają busy, które docierają w mniej dostępne miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here