Rzetelna kancelaria notarialna

Kancelaria notarialna jest miejscem, do którego udajemy się tylko w określonych sytuacjach. Jeśli szukamy osób, które posiadają uprawnienia państwowe do wykonywania różnych czynności notarialnych, to najprawdopodobniej idealnie trafiliśmy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zadaniom kancelarii, w której dokonuje się wszelkich czynności notarialnych.

Wymagania, które musi spełnić kancelaria notarialna

W kancelarii pracują urzędnicy publiczni zwani notariuszami. Głównym celem pracy notariusza towarzyszącym mu przy wywiązywaniu się z różnych powierzonych zadań jest legalne przeprowadzenie czynności prawnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa klientom. Wszyscy notariusze, którzy zatrudnieni są w kancelarii powinni oprócz kwalifikacji zawodowych posiadać poświadczone uprawnienia do wykonywania pracy zdobyte dzięki ukończonym studiom prawniczym oraz zdanemu egzaminowi notarialnemu. Największe powodzenie mają kancelarie, które świadczą usługi na najwyższym poziomie w interesie klienta, ale przy tym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Każdy notariusz ma obowiązek ścisłego przestrzegania etyki zawodowej, a także powinien zachowywać poufność i tajemnicę zawodową. Godna zaufania kancelaria to taka, która informuje klientów o wszystkich kosztach i opłatach związanych z świadczonymi usługami notarialnymi. Rzetelna kancelaria wyróżnia się także dostępnością i otwartością na klientów oraz tym, że zawsze służy fachową i profesjonalną pomocą w zakresie notarialnym.

Dochód kancelarii notarialnej

Usługi związane z czynnościami notarialnymi są odpłatne. Niektóre sytuacje i umowy nie wymagają obecności notariusza. Mimo wszystko, doświadczenie życiowe pokazuje, że decydując się na samodzielne podpisanie umów na wysokie kwoty, niektórzy ponieśli straty finansowe. Między innymi z tego względu na stronie internetowej https://www.notariusz-boc.eu/ znajduje się ciekawy wniosek: „biorąc pod uwagę, jak wielu ryzyk unikamy dzięki zawarciu umowy w kancelarii notarialnej oraz jakie utrzymujemy korzyści, dzięki starannemu przeprowadzeniu transakcji przez notariusza — nie warto oszczędzać na notarialnych kosztach zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości”.  Cennik stawek za obsługę notarialną został określony w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości. Kancelaria notarialna nie może ustalić wyższej kwoty taksy notarialnej, czyli wynagrodzenia notariusza za wykonaną czynność, niż ta, która określona jest w Rozporządzeniu. Prowizja jest naliczana według wartości przedmiotu czynności. Kwota, od której naliczana jest taksa notarialna, może znajdować się w umowie albo innej dokumentacji lub po prostu jest ustalona przez stronę postępowania. Klient idąc do kancelarii może wcześniej skorzystać z taryfikatora i obliczyć ile będzie go wynosić koszt związany ze skorzystaniem z usług notariusza.

Jeśli kancelaria notarialna działa w sposób profesjonalny, dba o wysoką jakość świadczonych usług połączoną z zgodnością z obowiązującymi w danym czasie przepisami prawa, to może liczyć na dużą ilość zleceń notarialnych. Satysfakcja obecnych klientów generuje kolejnych, nabytych drogą polecenia kolejnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here