Przenośny lokalizator GPS

Co łączy seniora i dziecko? To, że obydwoje potrzebują naszej uwagi i opieki. Niestety często jedna osoba nie jest w stanie kompleksowo zająć się podopiecznym. Mimo korzystania z opieki instytucjonalnej czy prywatnej, nadal potrafią się zdarzać sytuacje, w których senior lub dziecko po prostu się gubi.

Wystarczy jednak wyposażyć ich w lokalizator GPS, który pokaże dokładną pozycję. W jakich sytuacjach przyda się takie urządzenie? Jakiej grupie osób starszych i dzieci przyda się najbardziej? Koniecznie przeczytaj artykuł, w którym zawarliśmy wszystkie informacje!

Przenośny lokalizator GPS dla seniora z demencją

Demencja, choroba Parkinsona czy Alzhaimer to przykra diagnoza dla seniora oraz jego bliskich. Osoba nią dotknięta powoli zatraca siebie, a nasilone dolegliwości dają się we znaki każdemu, kto się nią opiekuje. We wszystkich powyższych przypadkach jedną z największych obaw opiekunów jest przepadnięcie bez wieści podopiecznego. Samotny, zagubiony i zazwyczaj ubrany w strój niedostosowany do pogody, może błąkać się godzinami, zanim uzyska pomoc.

Ten problem całkowicie rozwiązuje przenośny lokalizator GPS. Powieszony na szyi lub włożony do kieszeni nie będzie przeszkadzał seniorowi, za to pomoże go znaleźć, gdy zajdzie taka potrzeba. Dobry osobisty moduł GPS trzyma baterię nawet tydzień, więc jego ładowanie nie powinno zaprzątać głowy opiekuna zbyt często. Dodatkowo lokalizację można odczytać za pomocą aplikacji, więc zaraz po zauważeniu zaginięcie, akcja powinna nabrać tempa.

Lokalizator GPS posiada też dodatkową funkcję jaką jest panic button. Po jego naciśnięciu do wybranych osób idzie informacja, że senior wymaga pomocy. Od razu można go także zlokalizować i zacząć działać. Panic button będzie przydatny również dla całkowicie zdrowych seniorów – będzie dużo łatwiejszym zamiennikiem telefonu komórkowego, którego obsługa wymaga dużo więcej skupienia. Gdy osoba starsza gorzej się poczuje, łatwiej będzie wcisnąć jeden guzik, niż wybrać szereg opcji, aby wykonać telefon.

Bezpieczne wakacje dziecka z przenośnym lokalizatorem GPS

Najbardziej beztroski czas w roku – wakacje – to również okazja do podejmowania przez dzieci mniej przemyślanych decyzji. Oczywiście najlepszą okazją do nich są różnego rodzaju obozy, kolonie i półkolonie, gdzie nie sięga stanowcza ręka rodzica. Wpływ grupy rówieśniczej również robi swoje i często próba zabłyśnięcia kończy się na zachłyśnięciu strachem przez opiekuna.

Lokalizator GPS pomoże, gdy podczas zabawy dziecko niechcący się zgubi lub gdy umyślnie oddali się od opiekuna szukając wrażeń. W tym wypadku nie ma co liczyć, że dziecko będzie nosić go na szyi, czy w kieszeni. Warto więc ukryć je w kieszeni plecaka lub torby tak, aby nawet nie zdawało sobie sprawy, że tam jest.

Nawet zagraniczne wyjazdy dziecka nie stanowią wyzwania dla lokalizatora GPS – może on obejmować zasięgiem również Europę. Tam przyda się nawet, gdy pociecha wyjeżdża z rodzicem – moc zagranicznych atrakcji, może spowodować, że się oddali od opiekuna, a nie znając języka, może się to skończyć tragicznie.

Przenośny lokalizator GPS dla nastolatka – na pierwsze samodzielne wyjazdy

Przenośny lokalizator GPS dla nastolatka jest dobrym kompromisem pomiędzy codziennymi telefonami, a spokojem rodzica. Pierwsze samodzielne wyjazdy to oddech wolności dla młodego człowieka, a co za tym idzie, okazja by odrobine rozluźnić na co dzień obowiązujące zasady. Pół biedy, kiedy jedzie do innego miasta, gdzie dużo szybciej może uzyskać pomoc. Jednak wycieczki pod namiot w góry, czy kilku dniowy spływ kajakowy sprawiają, że rodzicom włosy stają dęba.

Na takie okazje lokalizator GPS powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego nastolatka. Sprawi, że opiekunowie będą spokojniejsi, w razie nieodebranych telefonów, ale też pomoże w razie wypadku. Informacje o ostatniej pozycji, będą bezcenne dla TOPR czy innych służb, gdy przyjdzie im szukać zagubionej wycieczki. Natomiast sam nastolatek nie powinien mieć powodów, do ukrywania swojej lokalizacji, więc nie powinno mu to przeszkadzać.

Bezpieczny senior i dziecko z przenośnym lokalizatorem GPS!

Korzyści wynikające z wyposażenia seniora lub dziecka w przenośny lokalizator GPS są niezaprzeczalne – przede wszystkim uspokajają opiekunów, którzy w każdej chwili mogą zobaczyć, gdzie jest podopieczny. Warto więc rozważyć ich zakup szczególnie, że są to proste urządzenia, o wiele bardziej niezawodne od telefonów komórkowych. Jeśli chcesz przestać się martwić, koniecznie sprawdź jaki lokalizator GPS będzie najlepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here