Kabiny prysznicowe ze szklanych tafli – na co zwracać uwagę przy ich zakupie

Ludzie dzielą się na zwolenników wanien i zwolenników kabin prysznicowych. Oczywiście, jeśli mamy wystarczająco dużą łazienkę albo kilka łazienek możemy pozwolić sobie na obie opcje. Przy wyborze kabin prysznicowych musimy zdecydować, jakie szkło będzie jej najważniejszym elementem. Ten wybór choć może się wydawać prosty, to ma jednak wpływ na to, jak długo będziemy korzystać z kabiny, ile czasu będziemy poświęcać na jej sprzątanie i jak będzie ona prezentować się w naszej łazience.

Szkło do kabiny prysznicowej

Wśród tak wielu rodzajów szkła, trudno wybrać ten najlepszy. Szczególnie jeśli nie mamy w tym doświadczenia ani potrzebnej nam wiedzy. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z usług sprawdzonych specjalistów od szkła. Możemy takich znaleźć m.in. w binglass.pl. Oprócz tego, poczytajmy i dowiedzmy się, jakie szkło powinniśmy wybrać. Przede wszystkim szkło w kabinie prysznicowej powinno być z grupy szkła bezpiecznego. Bezpieczne szkło nie oznacza szkła kuloodpornego, tylko takie, które nie będzie stwarzać zagrożenia w momencie rozbicia. Ponieważ z prysznica korzystamy codziennie i musimy zapewnić sobie najwyższe bezpieczeństwo, zdecydowanie wybierzmy szkło hartowane. Wyróżnia się ono wyższą odpornością na uderzenia, jest bardziej wytrzymałe i odporne na wysokie temperatury. Nawet w przypadku, gdyby się zbiło, to rozpadnie się na małe, nieostre kawałki, które nie będą stanowić żadnego zagrożenia dla ludzi. Nikt się nie skaleczy, więc bez względu na to, czy z kabiny prysznicowej korzystałyby dzieci czy osoby starsze, nie będziemy musieli się martwić o ich bezpieczeństwo.

Grubość szkła w kabinie prysznicowej

Szkło jest naprawdę bardzo różnorodnym materiałem. Różni się nie tylko powierzchnią, ale i grubością. To, jak grube szkło będziemy chcieli wykorzystać w kabinie prysznicowej wpłynie na wybór drzwi do kabiny i sposobu ich mocowania. Najmniejsza grubość szkła hartowanego, której możemy użyć w kabinach to 4mm, a największa to 10mm. Drzwi przesuwne z torem górnym i dolnym są najmniej narażone na obciążenia, dlatego możemy wybrać do nich najcieńszą możliwą taflę. Natomiast kabiny bezprofilowe są najbardziej narażone na obciążenia. W ich wypadku największa grubość szkła będzie odpowiednia. Kabiny prysznicowe wyłącznie z torem górnym albo drzwiami przesuwnymi czy otwieranymi lub z profilami bocznymi powinny mieć szklane tafle o grubości od 6mm do 8mm. Jeśli chcemy mieć pewność bezpieczeństwa tafli szkła albo mamy autorski projekt kabiny prysznicowej, mądrze będzie skorzystać z usług firm specjalizujących się w szklanej branży np. binglass.pl. Dzięki temu nasza kabina prysznicowa na wymiar Wrocław będzie elegancka, dokładnie wykonana, a co najbardziej istotne bezpieczna.

Wyjątkowe kabiny prysznicowe

Szerokie możliwości obróbki technologicznej szkła jak piaskowanie, fazowanie, gięcie, fusing albo efekt pękniętej tafli pozwala nam na uzyskanie najbardziej efektownej kabiny prysznicowej, jaka tylko przyjdzie nam do głowy. Wzór w kwiaty, zmatowanie, różne kolory, eleganckie krawędzie, napisy, to wszystko możemy uzyskać, dzięki wyżej wymienionym procesom. Czasami łazienki wymagają dokładniejszych projektów kabin prysznicowych ze względu na swoje wymiary. Nie zapominajmy o łatwości w sprzątaniu. Powłoki hydrofobowe, może są trochę droższe, ale mają wiele korzyści. Dlatego nie warto z nich rezygnować. Nawet takie niepozorne elementy pozwalają na uzyskanie naprawdę najlepszego produktu. A łazienki to przecież jedne z najczęściej wykorzystywanych pomieszczeń w każdym domu, ale nie tylko hotele, baseny, szkoły, siłownie, większość tych budynków potrzebuje sprawdzonych kabin prysznicowych. Bez wątpienia wymienione w tym artykule aspekty mogą przerażać przy wyborze kabiny prysznicowej. Jednak dzięki profesjonalnym firmom, można przez nie przejść i cieszyć się swoją kabiną prysznicową nawet lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here