pakowanie na wyjazd
fot. pexels.com

Chyba każdy z nas miał tak, że podczas pakowania o czymś zapomniał, o czym dowiadywała się w najmniej oczekiwanym momencie, czyli zazwyczaj wtedy, gdy tej rzeczy, której potrzebował – zapomniał. Dziś podpowiemy ci kilka trików, które sprawią, że jeśli je dobrze wykorzystasz i wdrożysz, to nie zapomnisz niczego, a przynajmniej tych naprawdę bardzo potrzebnych rzeczy.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wspaniale-podroze/

Zrób checklistę

Trudno czegoś nie spakować, jeśli w sumie nie wiesz, co dokładnie chcesz pakować, prawda? Tak więc pamiętaj o tym, aby zawsze do pakowania się na wyjazd rozpoczynać od checklisty, na której będziesz mieć wypisane wszystkie rzeczy, które musisz zabrać na wyjazd. Wówczas nie zapomnisz o niczym. Bierzesz listę i wrzucasz do torby czy też walizki wszystko, co masz na niej wypunktowane.

Oczywiście taką listę musisz wcześniej przygotować. Najlepiej, aby zrobić to dużo przed czasem pakowania, ponieważ jeśli taką listę będziesz sporządzać na szybko to bardzo możliwe, że o czymś zapomnisz. Tak więc na około dwa tygodnie przed czasem pakowania sporządź taką listę i dopisuj do niej wszystko to, co w międzyczasie przyjdzie ci do głowy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że lista jest kompletna.

Po spakowaniu – niech ktoś cię sprawdzi

Jak już wrzucisz do torby wszystko, co widniało na check liście, to nie myśl, że to koniec. Oczywiście może tak być, że rzeczywiście już będziesz kompletnie spakowany i tak też może się wydawać, prawda? Miałeś checklistę i wrzucałeś wszystko, co było na niej wypunktowane. Pamiętaj jednak, że o rzeczach, jakie należy zabrać ktoś inny może pomyśleć zupełnie inaczej i warto skonfrontować się z taką osobą. Oczywiście można to zrobić już w momencie tworzenia checklisty, ale nie jest to konieczne. Mimo wszystko warto i w ten sposób sprawdzić, czy na pewno wszystko, co konieczne znajduje się w walizce.

Jedną z podpowiedzi jest to, że jeśli na wyjazd wyjeżdżasz z bliską ci osobą, to jedną checklistę przygotujcie wspólnie. Będzie to check lista z rzeczami, które wystarczy, że zabierze jedna osoba. Dzięki temu każde z was zaoszczędzi nieco miejsca w swojej walizce, co przy wyjazdach zagranicznych jest niezwykle istotne.

Przeczytaj też: http://www.willagreenhouse.pl/jak-tanio-podrozowac/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomoc drogowa w Hamburgu
Następny artykułSaperki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here