Jak przenieść numer do innego operatora

Przeniesienie numeru do innego operatora nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Da się to zrobić stosunkowo szybko, a dzięki temu możemy zacząć korzystać z nowej taryfy (i nowych promocji!) bez konieczności zmieniania swojego numeru telefonu. Jak to dokładnie zrobić?

Jak przenieść numer?

Zacznij przeniesienie numeru od kontaktu z docelowym, nowo wybranym operatorem, do którego chcesz się przenieść. Nie ma znaczenia, czy udasz się do fizycznej placówki (salonu), czy nawiążesz kontakt przez Internet lub infolinię. W zależności od operatora procedura będzie się nieco różnić, jednak ogólne zasady są bardzo zbliżone.

U wybranego operatora docelowego należy złożyć odpowiedni wniosek. Jeśli wypełniamy go w salonie, nie ma z tym problemu. Jeśli jednak nie mamy bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszego docelowego dostawcy, będziemy musieli zaczekać na kuriera. Wnioski wypełniane są bowiem w sposób tradycyjny i podpisywane – zamówiony kurier, który odbierze od ciebie wniosek, by przekazać go operatorowi, zweryfikuje też twoją tożsamość (na podstawie dowodu osobistego, który musisz mieć przy sobie).

Operator następnie rozpatrzy twój wniosek. Nie trwa do zwykle długo, nie powinno przekroczyć 3 dni roboczych, jeśli zaś załatwiasz sprawę w salonie, decyzję powinieneś otrzymać tego samego dnia.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie (a jest tak w olbrzymiej większości przypadków) przeniesienie numeru odbywa się automatycznie z podpisaniem umowy z nowym operatorem, ale dopiero w momencie, kiedy wygasa poprzednia umowa. Jeśli umowa ze starym dostawcą zawarta jest bezterminowo, wtedy musisz pamiętać o jej wypowiedzeniu z miesięcznym wyprzedzeniem.

Przeniesienie numeru bywa korzystne, jeśli znajdziemy operatora o lepiej do nas dopasowanym planie taryfowym. Niekiedy przeniesienie numeru jest też nagradzane przez nowego operatora jakimiś bonusami. Poza tym taki ruch często opłaca się, kiedy przenosimy numer do operatora, od którego mamy już na przykład Internet czy telewizję kablową i chcemy uzyskać korzystniejszą ofertę dla całego pakietu usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here