Rodzinny wypad w góry – znajdź tanie noclegi w Karpaczu

Chcesz wybrać się z całą rodziną w góry i odetchnąć świeżym, rześkim powietrzem? Marzysz o ciekawym wypoczynku w miejscu, gdzie oprócz urokliwych szlaków i pięknej przyrody znajdziesz też atrakcje dla małych odkrywców? Jeśli tak, to Karpacz jest idealnym celem wyprawy dla Ciebie i Twoich bliskich. Znajdziecie tu liczne wygodne noclegi, w których spędzicie wyjątkowy czas i na pewno nie będziecie się nudzić.

Karpacz to atrakcyjna górska miejscowość wypoczynkowo – turystyczna, która jest położona na Dolnym Śląsku w dolinie rzeki Łomnica u podnóża szczytu Śnieżki (1602 m n.p.m.). To urokliwe miejsce, które możesz odkrywać przez cały rok. Dlatego w ofercie Sun&Snow znajdziesz wiele wygodnych apartamentów w Karpaczu, dopasowanych do każdego sezonu i potrzeb gości. Aby w pełni cieszyć się urlopem w Karpaczu, warto wcześniej zaplanować, co chcielibyście robić, by znaleźć dogodnie ulokowane tanie noclegi.

Górskie atrakcje w Karpaczu – znajdź nocleg blisko nich

Karpacz jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Niewątpliwie główną jego trakcją jest samo położenie miasta i naturalne walory regionu. Istnieje tu wiele malowniczych szlaków turystycznych pośród pięknych, bujnych lasów. Jednym z nich jest oczywiście trasa na słynną Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy. Do ciekawych atrakcji, jakie znajdziesz w Karpaczu zaliczyć można:

  • Dziki Wodospad,
  • Dolina Wilczego Potoku,
  • zaporę na Łomnicy,
  • kolei linową na Kopę (najłatwiejszy sposób dotarcia na Śnieżkę).

Godnym polecenia jest też znajdujący się przy głównej ulicy w Karpaczu Skwer Zdobywców. Znajdziesz tu odlane w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in.: Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki czy Macieja Berbeki.

Jeśli planujesz wyjazd z dziećmi, nie zapomnij też o miejscach rodzinnej rozrywki, takich jak:

  • Park Bajek,
  • Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza,
  • Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Dla niemotoryzowanych gości polecamy noclegi w samym sercu tego górskiego kurortu. To idealna dla całej rodziny lokalizacja, z której bez problemu dostaniesz do każdego zakątka Karpacza.

Świątynia Wang Karpaczu – poznaj miejsce z historią Wikingów

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje, jakie oferuje Karpacz i jego okolice, trzeba tu spędzić trochę więcej czasu, najmniej kilka dni.

Najsłynniejszym zabytkiem w tym regionie jest Świątynia Wang. To nietypowa budowla, która powstała w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Obiekt ten trafił do Karpacza zupełnie przypadkowo za sprawą, pruskiego króla Fryderyk Wilhem IV To on XIX wieku zakupił go od Wikingów, a by móc postawić go w Berlinie. Jednak w niewyjaśnionych okolicznościach zrezygnował z tego pomysłu. W Karkonosze trafił dzięki, żonie Fryderyka, hrabinie Fryderyce Karolinie von Reden, która razem ze swym mężem w owym czasie posiadła majątki ziemskie na Śląsku. Cały szkielet świątyni został rozebrana na części, aby najpierw statkiem dotrzeć do Szczecina, potem do Berlina, a następnie łodziami wzdłuż Odry, by na samym końcu, za pomocą drogą lądową dotrzeć do Karpacza. Od 1842 roku budowla powszechnie zwana Kościółkiem Wang znajduje się na szlaku po drodze, na szczyt Śnieżki.

Ciekawostką jest też, że obiekt ten jest zbudowany bez użycia ani jednego gwoździa!

Idealnym miejscem na rodzinny pobyt w pobliżu tego małego cudu architektury będą wygodne apartamenty w górach, przy wyjeździe z Karpacza. Oprócz ciszy,wspaniałych widoków na panoramę Karkonoszy i bliskości natury, goście odnajdą doskonałe warunki do wypadów w góry, gdyż położone są najpiękniejszych tras, w tym u wejścia na szlak na Śnieżkę.

Noclegi w Karpaczu – miejsca dla fanów ekstremalnych rozrywek

Karpacz to profesjonalne i rozbudowane centrum sportów zimowych, do każdego roku przyjeżdżają tu tłumy fanów białego szaleństwa. W samym obrębie miasta znajduje się kilkanaście nowoczesnych, oświetlonych stoków narciarskich o różnym stopniu trudności. Większość z nich jest często naśnieżanych wyposażonych w wyciągi i wypożyczalnie sprzętu.

Zaawansowani i wprawieni narciarze najlepsze warunki do zjazdu znajdą w Kompleksie Narciarskim Śnieżka, który dysponuje aż 7 wyciągami (krzesełkowe i orczykowe) oraz nartostradami o różnych długościach, które są sztucznie naśnieżane. Jest też dokonała infrastruktura jak szkoły narciarskie, wypożyczalnie czy punkty gastronomiczne.

Dodatkowym, zimowymi atrakcjami są też:

  • liczne lodowiska (w tym jedno całoroczne przy ul. Gimnazjalnej),
  • snowtubing – zjeżdżanie na pontonach,
  • rynna snowboardowa.

Fanom adrenaliny i mocnych wrażeń, szczególnie poza sezonem zimowym, polecamy

Skocznię Narciarską Orlinek, która jest wykorzystywana latem do uprawiania sportów ekstremalnych jak bungy czy zjazd na linach. Dodatkową atrakcję dla amatorów szybkości stanowi Alpejski tor bobslejowy „Alpine-Coaster”.

Karpacz – całoroczne noclegi pełne możliwości

Czy Ty i Twoja rodzina jesteście miłośnikami aktywnego spędzania czasu oraz podziwiania zapierających dech w piersiach widoków, czy aktywnymi fanami sportu, na pewno znajdziesz idealny apartament w Karpaczu. Oferta Sun&Snow pomoże wybrać Ci najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom nocle, zapewniający widok na piękną panoramę Karkonoszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here