piątek, Czerwiec 18, 2021

Sok z brzozy

0
Sok z brzozy

Sok z brzozy znany także jako oskoła to doskonała dawka witamin i mikroelementów na przedwiośniu. Dowiedz się jakie ma właściwości oraz na co pomaga. Jak dawkować sok z brzozy, jak długo go pić? Poznaj sprawdzone metody pozyskiwania soku z brzozy.

Osoby interesujące się naturalnymi produktami poprawiającymi zdrowie na pewno natrafiły niejednokrotnie na sok z brzozy. Z całą pewnością w głowie zrodziły się takie pytania, jak: na co pomaga sok z brzozy? Jakie są właściwości soku z brzozy? Odpowiedzi na te pytania możemy oczywiście znaleźć w internecie, książkach, artykułach, magazynach oraz od innych osób. Polecamy obszerny artykuł miodowewzgorze.pl/blog/sok-z-brzozy-kiedy-i-jak-zbierac-oraz-dlaczego-warto-go-pic/, z którego dowiesz się praktycznych metod pobierania soku z brzozy.

Skład soku z brzozy.

Sok z brzozy ma wiele składników odżywczych, wpływających na zdrowie. Oskoła znana jest od starożytności i pita była chętnie przez naszych przodków. Możemy pozyskać go sami z pnia drzewa, jak i kupić w aptekach lub sklepach ze zdrową żywnością. Sklepowe produkty przede wszystkim są pasteryzowane i dosładzane cukrem. Z tego powodu warto samodzilnie pobierać sok z drzewa i pić go regularnie na przedwiośniu. Dlaczego warto go stosować? Na pewno dlatego, że zawiera:

– przeciwutleniacze,
– aminokwasy,
– miedź,
– żelazo i wiele innych składników.

Na co pomaga sok z brzozy?

Sok z brzozy przede wszystkim wzmacnia odporność, wspomaga pracę nerek i układu krwionośnego. Pomaga również w leczeniu wrzodów żołądka i rwy kulszowej. Sok z brzozy może pomóc w złagodzeniu bóli reumatycznych, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dzięki niemu możemy pozbyć się również cellulitu, a używając go jako wcierki do włosów, wzmacniamy je oraz dodajemy im blasku i objętości. Oskoła wspomaga pracę wątroby oraz nerek. Ma właściwości oczyszczania oraz odtruwania organizmu z toksyn. Wykorzystywana jest także w walce z rzucaniem palenia. W okresie wczesno wiosennym jest niezastąpionym, naturalnym produktem bogatym w witaminy i związki mineralne, które są bardzo potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak pić oskołę?

Planując zastosowanie soku z brzozy, należy zdać sobie sprawę, że ma on specyficzny smak. Powinno się pić go na zimno, ponieważ wtedy zachowujemy najwięcej właściwości. Oskoła może być przechowywana w lodówce do 10 dni, natomiast w temperaturze pokojowej maksymalnie kilkanaście godzin. Aby wspomagać swoje zdrowie, powinno się pić sok 3 razy dziennie, po ćwierć szklanki przez 2 – 3 tygodnie.

Przeciwwskazania do picia oskoły.

Należy pamiętać, że przyjmowanie nawet naturalnych preparatów należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Naturalne preparaty także mogą wchodzi w interakcje z innymi lekami. Przy stosowaniu tego typu substancji największą ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i matki karmiące.

Występują również przeciwwskazania do picia soku z brzozy. Kiedy go nie stosować? Podczas występowania nadwrażliwości skórnej, uczuleń na pyłki brzozy, niewydolności układu moczowego oraz obrzęków występujących przy chorobach serca i nerek.
Sok z brzozy jest produktem posiadającym wiele właściwości. Należy jednak pamiętać, aby używać go z rozwagą i pod okiem specjalistów.

Jak pobierać sok z brzozy?

Jeśli chcemy samodzielnie pobierać sok z brzozy mamy 3 możliwości. Metoda pierwsza polega na nawierceniu pnia drzewa i zamontowaniu w dziurce rurki, po której sok będzie spływał do butelki. Drugą metodą jest nacięcie za pomocą siekierki kory drzewa i zbierania skapujących kropel soku do podstawionego garnuszka. Trzecia metoda jest najmniej inwazyjna oraz z pewnością najprostsza. Polega na obcięciu kawałka gałązki brzozy zawiązania na niej butelki. Skapujący sok intensywnie zapełnia naczynie, które należy zbierać każdego dnia. Jest to także doskonały spacer każdego dnia po świeży sok. Przy pobieraniu soku należy pamiętać, by pozyskiwać go od południowej strony pnia. Nagrzane od słońca drzewo w większej ilości wydziela sok. Kolejną wskazówką jest pozyskiwanie soku powyżej 1 metra od gruntu, tak aby pozyskiwać sok, a nie wody gruntowe. Sok z brzozy pozyskujemy wczesną wiosną, aż do momentu pojawienia się pierwszych listków. Po tym czasie sok staje się mętny i kończymy jego pobieranie.

Źródło artykułu: miodowewzgorze.pl

Interesują Cię kursy żeglarskie i motorowodne? Przekonaj się, jak zdobyć uprawnienia!

0
kursy żeglarskie

Żeglarstwo to wspaniałe hobby, które każdego roku przyciąga wielu entuzjastów aktywnego wypoczynku. Wśród nich nie brakuje osób, które pragną zdobyć patent, aby móc cieszyć się odkrywaniem wszystkich tajemnic tego niezwykłego hobby. W niniejszym poradniku przeczytasz, na co zwrócić uwagę, aby móc zdobyć uprawnienia. Poznaj szczegółowe informacje!

Wybierz sprawdzony kurs

Marzysz o patencie żeglarskim lub patencie sternika motorowodnego? Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową, aby zapoznać się z ofertami wielu szkół żeglarskich. Należy jednak pamiętać, że nie każda perfekcyjnie nas do egzaminu. Dlatego przed zakupem kursu warto zapoznać się z podstawowymi kryteriami, które powinny cechować każdą dobrą szkołę żeglarską. Wówczas możesz zyskać pewność, że nauka upłynie w doskonałych warunkach. 

  • Opinie kursantów – zdecydowanie warto wybierać oferty szkół, które zyskały uznanie w oczach kursantów. Jeżeli komentarze w sieci są pozytywne, śmiało można rozpocząć szkolenie. 
  • Szeroka oferta – warto wybierać szkoły, które oferują zarówno szkolenia żeglarskie, jak i motorowodne na różnych akwenach. Dzięki temu z łatwością wybierzemy rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb.
  • Profesjonalizm – bez wątpienia należy wybierać szkolenia prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem.
  • Wygoda zakupu – na stronie internetowej firmy świadczącej szkolenia, powinniśmy znaleźć wszystkie niezbędne szczegóły na temat zakresu prowadzonych zajęć oraz informacje kontaktowe, które pozwolą nam rozpocząć kurs.

Gdzie zatem warto rozpocząć szkolenie? Doskonałą propozycją może być oferta Szkoły Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych Saily.pl. Powinny skorzystać z niej osoby, które pragną poznać wszystkie tajniki swojego hobby. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą.

Szerokie możliwości

Asortyment usług świadczonych przez Szkołę Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych SAILY.PL jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Kursanci mogą wybrać zajęcia idealnie dopasowane do osobistych potrzeb oraz preferowanej lokalizacji. Chcesz starać się o patent nad Zalewem Sulejowskim? A może zależy Ci na odbyciu kursu sternika motorowodnego w województwie łódzkim? Nic trudnego, a na tym nie kończy się bogaty i zróżnicowany asortyment szkoleń, jakie czekają na Ciebie na stronie Saily.pl. Rozwiązań jest tak wiele, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Skontaktuj się z obsługą, poznaj szczegóły i czerp jak najwięcej ze swojej pasji. 

Dlaczego warto?

Nie ulega wątpliwości, że decydując się na kursy żeglarskie, należy zaufać prawdziwym specjalistom, którzy do absolutnej perfekcji poznali tajniki tej sztuki. Wówczas będziesz mógł opanować niezbędną wiedzę, a także poznać wiele ciekawostek, które na pewno sprawdzą się podczas żeglarskich przygód. W Szkole Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych SAILY.PL  Każdy z kursantów zawsze może liczyć na doskonałe przygotowanie do egzaminu oraz indywidualne podejście. Dołącz do żeglarskiego świata!

Cukiernie Lwowa – najsłodsze lokale w mieście

0
lwowski rynek

Lwów to niesamowite miasto. Zawsze jest tu coś do zrobienia, jest gdzie spędzić czas. Warto „zagryźć” swoje wrażenia z wycieczki do Lwowa czymś słodkim. Podpowiadamy gdzie będzie najsmaczniej i najbardziej słodko.

Wyjazd integracyjny dla Twojej firmy? Tylko z bctincentive.pl!

0
Wyjazd integracyjny

Zarówno pracodawcy jak i pracownicy w mniejszych i większych firmach zdają sobie sprawę z potrzeby wdrażania stałej świeżości i innowacyjności. Tyczy się to zarówno rozwiązań wypracowanych w firmie pod kątem biznesowym, jak i również wypoczynku i rekreacji w obrębie firmy. Z tego powodu, coraz mniej firm decyduje się na grupową integrację w formie zwykłego wyjścia do restauracji czy pubu. Teraz, jeżeli chcemy zaskoczyć czymś pracowników, należy im zaproponować nową jakość wydarzeń. W tym celu można pokusić się o organizację wyjazdu firmowego, zorganizowanego przez jedną z firm wyspecjalizowanych w tego typu usługach, na przykład bctincentive.pl. Istnieje wiele argumentów za wysyłaniem pracowników na takie wyjazdy za granicę. Dzisiaj przedstawimy korzyści dla firmy i pracowników, płynące z organizacji wyjazdów dla firm, takich jak chociażby prowadzi firma bctincentive.pl. Sprawdź jak to działa w praktyce!  

Czym są wyjazdy dla firm – sprawdzamy ofertę bctincentive.pl 

Wyjazd firmowy różni się nieco od tradycyjnego urlopowego wyjazdu, na który wybieramy się z rodziną czy partnerem. W przypadku grupowych wyjazdów firmowych, na przykład takich jak organizuje firma bctincentive.pl, chodzi nie tylko o wypoczynek, ale o osiągnięcie określonych celów. Zazwyczaj pracodawca, który wysyła swoich pracowników na wyjazd firmowy ma wobec nich pewne założenia, które oczekuje, że podczas takiego wyjazdu organizowanego przez eksperta w branży, np. bctincentive.pl zostaną osiągnięte. Wyjazdy firmowe trwają zazwyczaj kilka dni, podczas których nacisk kładzie się na integrację pracowników, wypracowanie określonych rozwiązań, rozwiązanie istniejącego konfliktu wewnętrznego czy w celu podniesienia kwalifikacji i umiejętności pracowników. Bardzo rzadko wyjazdy integracyjne dla firm opierają się wyłącznie na idei wypoczynku i regeneracji.

Korzyści wyjazdu firmowego z bctincentive.pl 

Oczywistym jest fakt, że żaden szef w przedsiębiorstwie, jakim by nawet nie był sam zapalonym podróżnikiem, nie zorganizuje kompleksowo wyjazdu firmowego dla pracowników. Zdecydowanie lepiej to zadanie zostawić profesjonalistom w branży, takim jak bctincentive.pl którzy doskonale wiedzą jak zaplanować każdy dzień takiego wyjazdu, aby wszystkie założenia zostały spełnione, a pracownicy wrócili wypoczęci, zainspirowani i pełni nowych, innowacyjnych idei. 

Korzyści z organizacji wyjazdu firmowego dla pracowników przez ekspertów w branży, do których należy firma bctincentive.pl jest sporo. Po pierwsze, atrakcyjny wyjazd za granicę wpływa na zadowolenie pracowników i ich dobre samopoczucie, co z kolei przekłada się na większą motywację do pracy. Poza tym, pracownik, który dzięki swojej firmie ma okazję zobaczyć odległy zakątek ziemi, będzie bardziej wdzięczny swojemu pracodawcy za taką szansę i stanie się bardziej lojalnym i przywiązanym do firmy. 

Ponadto, wyjazd firmowy, zorganizowany przez bctincentive.pl pozwoli na budowanie lepszych relacji w obrębie zespołu pracowników. Na wyjeździe nasze umysły pracują w nieco innym trybie, są gotowe mierzyć się z nowymi wyzwaniami i znajdywać nowe, nieszablonowe rozwiązania. To ogromna wartość dodana do takiego wyjazdu firmowego, zorganizowanego chociażby z ekipą z bctincentive.pl.  

Jeżeli szukasz kogoś, kto w niebanalny sposób zorganizuje wyjazd firmowy, który na długo pozostanie  w pamięci wszystkich uczestników, koniecznie zapoznaj się z ofertą https://bctincentive.pl/! Dlaczego wyjazd firmowy z bctincentive.pl to strzał w dziesiątkę? Ponieważ organizacją wyjazdów zajmują się tam ludzie, którzy kochają spełniać marzenia o podróżowaniu i sami widzą w tym pasję i ogromne szczęście. Dzięki wyjazdowi firmowemu z bctincentive.pl Ty i Twoi współpracownicy przeżyjecie niesamowitą przygodę życia oraz doświadczycie wszystkich niesamowitych wrażeń, które świat ma do zaoferowania. Zorganizuj swój niepowtarzalny wyjazd firmowy z bctincentive.pl i pokaż swoim pracownikom co można jeszcze odkryć na świecie. Poznaj pełną ofertę wycieczek już teraz! 

Jesienny weekend w Zakopanem

0
zakopane

Złota polska jesień kojarzy się nam z ciepłymi popołudniami, spacerami i doskonale spędzonym czasem na świeżym powietrzu. Jednym z pomysłów, które można wykorzystać, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy, jest krótki wyjazd na weekend. Jednym z miast, które są w naszym kraju wyjątkowo popularne i warte odwiedzenia, jest Zakopane. Odpowiedzmy sobie na pytanie – dlaczego?

Wakacje w Wiśle. Gdzie przenocować wygodnie i w niskiej cenie?

0
Wakacje w Wiśle

Perła Beskidu Śląskiego – Wisła to górska miejscowość doskonała dla całej rodziny. To tam na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, między innymi ciekawe zabytki, górskie szlaki wiodące na szczyty, z których rozciąga się piękny widok, a także świetnie przygotowane trasy narciarskie.

Steward – ile zarabia? Zarobki stewarda

0
stewardessa

Zarobki na takim stanowisku uzależnione są przede wszystkim od miejsca, w którym jest się zatrudnionym. Dosyć nieźle wygląda to w przypadku stewardów linii lotniczej LOT, ale zdecydowanie więcej jesteśmy w stanie zarobić pracując dla linii zagranicznych. Do tego znaczenie ma również długość stażu zawodowego, zdobyte doświadczenie oraz ilość wyrobionych godzin lotu w miesiącu. Ile jesteś w stanie zarobić jako steward? Czy praca na własny rachunek w tym zawodzie się opłaca?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-steward-sprawdz-zarobki-stewardow/

Ile jesteś w stanie zarobić jako steward?

Jako pracownik etatowy linie lotnicze umówiony jesteś z nią na wykonywanie tak zwanego pensum. Jest to określona pola godzin, które musisz przepracować w miesiącu, aby otrzymać pełną wypłatę. Pensum jest różne w zależności od firmy. W przypadku naszego narodowego przewoźnika LOT wynosi ono około 45 godzin. Jest to ilość godzin, dzięki którym zarabiamy około 2500– 4000 zł brutto. W pracy związanej w latanie, musimy być przygotowani na liczbę nadgodzin. Za kolejną godzinę prace zarobimy około 100 zł brutto. Liczba nadgodzin w miesiącu nie może przekraczać 55 godzin. Tak prezentują się zarobki stewarda na etacie. W przypadku kontraktu powiększającego samozatrudnienia zarobki wzrastają do 4000 zł – 7000 zł brutto. Jednak prowadząc jednoosobową działalność Musimy pamiętać o odprowadzaniu podatku VAT, składki na ZUS oraz funduszu pracy. W efekcie realne zarobki nie są już tak wysokie, jak wyglądają.

Czy praca na własny rachunek w tym zawodzie się opłaca?

Podstawową formą zatrudnienia w tej w dziedzinie pracy jest umowa o pracę. Coraz częściej jednak dochodzi do przypadków, w którym pracodawca zainteresowany jest współpracą pracownikiem, który w obrocie prawnym funkcjonuje jako firma. Jednoosobowa działalność jednak ma to w teorii, że posiada wyższe zarobki oraz większą elastyczność. Bardziej jednak przyznają, że pieniądze otrzymywane na rękę nie są tak wysokie, jak się okazuje. Nieco trudniej wówczas bezpłatne leczenie i uprawnienia emerytalne. 

Zobacz też: http://nieoficjalnie.pl/steward-jak-wyglada-praca/

Kawa – co musisz o niej wiedzieć?

0
kawa
fot. pexels.com

Kawa to trunek, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia. Jest ona doskonałym sposobem na rozbudzenie się oraz poprawienie swojego humoru z rana. Dodatkowo posiada mnóstwo właściwości leczniczych. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o kawie!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kawa-wszytko-co-trzeba-o-niej-wiedziec/

Kawa

Uzyskuje się ją z pestek czerwonych owoców z całorocznych zielonych krzewów kawowca. Uprawiane są one w strefie międzyzwrotnikowej, głównie w Afryce oraz Ameryce Południowej. Pestki kawy są suszone oraz prażone, czego skutkiem jest ich brązowy, a czasem czarny kolor. Kawę spożywa się w postaci napoju parzonego z palonych i często zmielonych ziaren kawowca.

Każdego dnia na świecie ludzie wypijają około trzech miliardów filiżanek kawy. Największe jej spożycie odnotowuje się w Skandynawii, a w Polsce pija się około 1 lub 1,5 filiżanki dziennie.

Większość spożywanej kawy pochodzi z odmiany Robusta lub Arabica. Robusta pochodzi z południowo-wschodniej Azji i Brazylii i zawiera więcej kofeiny niż Arabica.

Właściwości odżywcze kawy

Kawa to przede wszystkim źródło kofeiny, która ma również właściwości lecznicze. Znalazła swoje zastosowanie również w środkach przeciwmigrenowych, przeciwastmatycznych, przeciwbólowych oraz pobudzających. Dawka lecznicza kofeiny to około 200 mg, a więc równowaga 4 kaw espresso lub 3 filiżanek kawy rozpuszczalnej albo 2 filiżanek kawy mielonej.

Kawa to również świetne źródło antyoksydantów – kwasów kawowych oraz chlorogenowego. Neutralizują one wolne rodniki tlenowe w organizmie, a także pomagają oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn.

Ten napój ma również właściwości wspomagające pracę centralnego układu nerwowego. Zawarta w ziarnach kawy kofeina, teofilinia oraz teobramina przyspieszają przepływ impulsów elektrycznych w mózgu, a więc wspomagają wszelkie procesy myślowe. Dodatkowo pobudzają umysł, zwiększają pamięć krótkotrwałą oraz ułatwiają koncentrację.

Kawa może również zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz wspomaga odchudzanie. Przyspiesza bowiem metabolizm oraz ułatwia spalanie tłuszczów.

Przeczytaj też: http://www.willagreenhouse.pl/maslo-orzechowe-a-dieta/

Zwiedzanie Paryża – najważniejsze zabytki, które musisz zobaczyć!

0
paryż
fot. pexels.com

Paryż to zdecydowanie miasto miłości. Wiele par przyjeżdża do tego miasta na krótkie romantyczne wypady. np. na oświadczyny swojej drugiej połówce. Dowiedz się, jakie są zabytki w Paryżu, które koniecznie trzeba zobaczyć, zwłaszcza jeśli odwiedzasz Paryż dosłownie na kilka dni!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/z-kamera-przez-paryz-7-filmow-ktore-musisz-obejrzec-jesli-kochasz-to-miasto/

Wieża Eiffel

To zdecydowany must have do zobaczenia i konieczny punkt na planie zwiedzania Paryża. Nie ma co ukrywać wieża ta jest jedną z najbardziej charakterystycznych zabytków na całym świecie, a także najpowszechniejszą atrakcją samego Paryża. Wieża Eiffel mieści się nad Sekwaną, niedaleko Pól Marsowych.

Katedra Notre Dame

Katedra ta zaraz po Wieży Eiffla jest równie popularnym i znanym zabytkiem, który warto zobaczyć. Wiele osób zna tę Katedrę z bajki o słynnym Dzwonniku i też z tego względu warto ją zobaczyć na żywo, ponieważ zdecydowanie zapiera dech w piersiach. 

Pola Elizejskie

Mówi się, że Pola Elizejskie to najbardziej charakterystyczne dla Paryża miejsce. Ma ona niecałe 2km długości i jest pełna restauracji, luksusowych butików, teatrów i innych ciekawych punktów. To miejsce jest zdecydowanie chętnie odwiedzane przez turystów, którzy odwiedzają Paryż na przysłowiową chwilę.

Centrum Pompidou

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to koniecznie musisz odwiedzić Centrum Pompidou. To muzeum sztuki współczesnej. Już sam widok muzeum z wewnątrz robi wrażenie, a co dopiero w środku. Budynek jest otoczony kolorowymi rurami i z tego względu wiele osób uważa, że prezentuje się jakby był odwrócony na zewnątrz.

Disneyland

Co prawda ta atrakcja nie sprawdzi się krótkoterminowy pobyt w Paryżu, chyba że nastawiasz się, że chcesz przyjechać do Paryża, aby właśnie odwiedzić Disneyland. Trzeba się liczyć, że nie jest to rozrywka na kilka chwil, ale tak naprawdę na cały dzień. Warto jednak mieć na uwadze, że w Paryżu jest Disneyland i odwiedzić to miejsce.

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/pomysly-na-dekoracje-slubne-ktore-mozesz-zrobic-samodzielnie-i-zaoszczedzic/

Saperki

0
Saperki

Saperka jest krótką łopatką wojskową, która posiada wiele funkcji. Każdy żołnierz piechoty powinien ją koniecznie posiadać, ponieważ może być używana także jako broń. Przede wszystkim są lekkie i rzadko zawodzą. Można je w prosty sposób złożyć i przenieść w konkretne miejsce. Posiadają dużą wytrzymałość, ponieważ do ich produkcji wykorzystywana była stal nierdzewna. Dlatego jest to niezbędny element każdego żołnierza podczas każdej wyprawy. Niektóre modele mogą być używane także jako piła.

Uchwyt saperki

W łatwy sposób można za pomocą saperki przyciąć gałęzie lub korzenie. Dlatego przez wielu ludzi uznawana jest jako urządzenie wielofunkcyjne. Niektóre saperki zostały wykonane ze stali węglowej, która powoduje, że saperka (saperka wojskowa) jest bardzo wytrzymała i potrafi wytrzymać przez wiele lat. Na szczególną uwagę zasługuje niewielki rozmiar oraz waga, które powodują, że jest poręczna i łatwo ją schować. Jest to niezbędne narzędzie używane przez ludzi w trakcie długich podróży. Uchwyt saperki z reguły wykonany jest z matowych materiałów. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest utrzymać saperkę oraz wykonywać nią ruchy. Saperka wykonywana jest ze stali, która dodatkowo pokrywana jest matowym kolorem. Każdy materiał wykorzystany do produkcji jest wysokiej jakości i spełnia wszelkie wymagania techniczne. Saperka umożliwia także kopanie dołów. Może być również wykorzystywana jako kilof.

Zastosowanie saperki

Świetnie sprawdza się także jako otwieracz do butelek w terenie. Matowy materiał na uchwycie powoduje, że saperka trzyma się pewnie w rękach i ciężko ją wypuścić. Niektóre modele saperek zostały wykonane z wytrzymałego aluminium. Na uwagę zasługuje możliwość rozłożenia konstrukcji, dzięki czemu bardzo łatwo schować saperkę do plecaka lub przenośnej torby. W zestawie do każdej saperki dodawany jest pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu saperkę bardzo łatwo transportować i przenosić w docelowe miejsce. Jednocześnie saperka posiada wygodny ergonomiczny uchwyt. Do wyboru mamy kilka kolorów saperek, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.